Kontaktní čočky také mohou měnit vzhled

Pexels / Pixabay

Ne každý chce vypadat za všech okolností originálně, nicméně existuje velké množství lidí, kteří touží po opaku. A tito jedinci často neopomenou žádnou možnost, která jim změnu vzhledu umožní. K tomuto účelu je vhodné použít třeba i kontaktní čočky.

Decentní i zásadní proměna

Klasické kontaktní čočky samozřejmě žádnou změnu vzhledu neumožňují, ale jejich barevné variace již ano. Dříve v tomto směru dominovaly hlavně brýle a do jisté míry si toto postavení stále drží. Přeci jen čočky mění v podstatě jen oči, zatímco brýle celou tvář. Hodně ovšem záleží na typu čoček.

Decentní variace, jejichž barva odpovídá standardním vizuálním vlastnostem lidského oka, jsou relativně nenápadné. Víceméně není možné, aby si jich všiml někdo, kdo danou osobu dobře nezná a neví, jak její oči vypadají.

Existují však i čočky s méně přirozenými barvami, a ty už dokáží ve společnosti poprask vyvolat. Černá či červená nejsou zrovna pro lidské oko typické barvy, takže každý, kdo uvidí takovouto změnu, se minimálně zarazí. Člověk se tímto způsobem může snadno přeměnit třeba na démona. I proto se tyto čočky běžně nenosí. Jsou určeny hlavně pro filmařské účely, respektive večírky s maskami.

Cena je přívětivá

Většina lidí sice kontaktní čočky snese, na druhou stranu existuje i docela dost jedinců, kteří s jejich nošením mohou mít problémy. Levné barevné čočky naštěstí neznamenají žádnou velkou investici, takže kdo si je chce zkusit, může si objednat menší balení. Bude riskovat ztrátu jen několika stovek.

Hygiena

Čočky je potřeba si nasazovat a vyndávat podle návodu. Vícedenní verze je navíc nutné udržovat v čistotě pomocí speciálního dezinfekčního roztoku. Ten je možné si objednat třeba v e-shopu https://www.top-crazy.cz , kde se samozřejmě dají koupit i samotné čočky. V případě nákupu nad 1200,- Kč je roztok zdarma.