Jaký je postup při ekologické likvidaci auta

Vlastníte-li nepojízdný vůz, autovrak či zkrátka vozidlo, které už nebudete používat, je nejlepší ho nechat ekologicky zlikvidovat. Postup likvidace není nikterak složitý, neboť se o něj postará akreditované vrakoviště.

O co se jedná?

Jakmile potřebujete vymazat svůj nepojízdný vůz z registru, je třeba k tomu přistoupit jedinou legální cestou, a to ekologickou likvidací vozidel. Je důležité mít na paměti, že auto je nebezpečný odpad, neboť obsahuje životnímu prostředí nebezpečné oleje, chemické látky a kyseliny. Z toho důvodu mohou vozidla ekologicky likvidovat pouze pověřené servisy a vrakoviště.

Jaký je postup?

Není to nic složitého, a ještě na likvidaci auta vyděláte. Nejen, že se likvidace vozidel provádí zdarma, ale navíc máte možnost za své auto získat až 10 000 Kč. Stačí si vybrat vhodné autovrakoviště, které nabízí službu výkupu aut. Na základě poptávkového online formuláře vyplníte kontaktní údaje, značku, model a rok výroby vozu. Obratem budete kontaktováni s orientační výkupní cenou.

Co bude následovat?

Nemusíte mít obavy, že budete zajišťovat odtah autovraku. Pověřený pracovník zajistí jeho odvoz až do 100 km od své provozovny zdarma. Co se týče výkupní ceny, rozhoduje technický stav, využitelnost náhradních dílů a stáří vozidla. Budete-li s navrhovanou cenou souhlasit, její částka se vám vyplatí v hotovosti. Poté obdržíte protokol o ekologické likvidaci.

Čekají na vás pouze 2 povinnosti

Tou první je odhlášení auta z registru silničních vozidel na dopravním inspektorátu. K tomu je zapotřebí unikátní číslo, jež je vygenerováno na potvrzení o ekologické likvidaci. Druhou povinností je kontaktování pojišťovny, ohledně zrušení povinného ručení. Provádí se na základě velkého technického průkazu, v němž se potvrzuje, že byl vůz ekologicky zlikvidován.