Kam se poděly ručně psané dopisy a přání?

S příchodem mobilních telefonů, internetu, a především se vznikem sociálních sítí došlo téměř k zániku psaní dopisů, pohlednic i tak milých přání k narozeninám a dalším významným výročím. A je to škoda. Určitě si vzpomínáte na doby letních dětských táborů, kde jste potkali kamarády na život a na smrt a ještě dlouho po jejich skončení jste si vzájemně psali dopisy, které začínali: „Ahoj, jak se máš? Já se mám dobře“. A co teprve pohlednice zasílané ze školních výletů, jež měly vždy stejný úvod: „ Milá babičko“. Dnes už ani zamilovaní nepíší milostné dopisy. Přece stačí poslat přes mobil nebo počítač pár srdíčkových smajlíků a je jasno. Jak jednoduché.

Chcete překvapit? Napište dopis!

Rada, jak druhého mile překvapit či spíše způsobit lehký šok tím, že mu napíšete a pošlete dopis, by ještě před pár lety působila nepochopitelně. Ne však dnes. Chcete-li proto opravdu vyjádřit jiné osobě, že na ni myslíte, záleží vám na ní nebo jednoduše chcete dodat slovům na důležitosti, napište dopis. A můžete vzít jed na to, že adresát bude nad sdělením přemýšlet mnohem víc, než kdybyste vaše slova vložili do krátké SMS zprávy.

Podtrhněte dojem sdělení originálním dopisním papírem a obálkou

Samozřejmě, že obsah dopisu je nejdůležitější. Faktem ale zůstává, že věty, sdělení, vyznání mohou být lehce zvýrazněny korespondujícím dopisním papírem a obálkou. Přejete si někomu prostřednictvím dopisu popřát k úspěšnému absolvování vysoké školy? Vyberte ke slovům chvály veselý dopisní papír. Barevný, doplněný o obrázkové aplikace hodící se k dané události. Představujete si, že svou lásku oslovíte právě ručně psaným dopisem? Ukažte se v nejlepším světle a milostné vyznání vložte do obálky v barvách lásky – červené, růžové. Chcete-li být ještě víc romantičtí, zaměřte zrak na krásné obálky se speciálním uzavíráním ve tvaru motýlka nebo například růže. A pokud se vám podaří upoutat pozornost milované osoby dostatečně, je možné, že jednoho dne budete ve stejných barevných obálkách rozesílat příbuzným a přátelům vaše svatební oznámení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář