Jaká jsou úskalí elektromobilů? Je to skutečně dobrá varianta vozů do budoucnosti?

Vozy se spalovacím motorem tvoří stále drtivou většinu automobilů na světovém trhu. Vzhledem k neustále se tenčícím zásobám světové ropy a kvůli snižování dopadů na životní prostředí se stále větší pozornost soustředí na elektromobily. Podle mnohých odborníků jsou budoucností v oblasti automobilového průmyslu. Jak dlouho ale bude trvat, než budou auta na elektřinu dominovat trhu a jaká jsou jejich úskalí?

V současnosti jsou největší překážkou nedostatečně vyvinuté technologie

V současné době je největší překážkou pro větší rozmach elektromobilů nedostatečně vyvinutá technologie, zejména v oblasti akumulátorů. I když klasické olověné baterie jsou již minulostí a do elektromobilů se využívají modely s větší kapacitou, které jsou i rychleji nabité, stále to nestačí. Kapacita baterií není dostatečná pro trvalé ježdění a doba nabíjení je stále dlouhá. Automobily by musely mezi jízdami mít dlouhé intervaly nabíjení. V současné době hledají vývojáři ideální náhradu za lithium, která by měla lepší vlastnosti.

Může nastat problém s elektřinou

A nyní malý pohled do budoucnosti, až se skutečně auta na elektřinu dostanou do popředí a bude jich na trhu většina. Co se stane? Energetické společnosti budou muset výrazně posílit síť dobíjecích stanic. Stejně tak, jako jsou nyní u sinic benzinové pumpy, měly by v budoucnu přibýt i napájecí stanice. Ty by také měly být na každém parkovišti, aby si lidé mohly dobíjet svá auta kdykoliv to bude možné. Pak ale nastane velký problém s odběrem elektřiny, který se několikanásobně zvýší. A na to také nejsou energetické společnosti zatím připravené. Jaké komplikace by mohly být způsobené v oblasti odběru elektřiny, když všechna auta budou elektromobily, si můžete přečíst v článku zde.

Chcete se o vývoji automobilů dozvědět více?

Zajímá vás automobilová oblast a novinky ve vývoji? Chcete vědět, jaké jsou inovace vozů a čím přicházejí jednotlivé automobilky? Všechny informace můžete najít pohromadě na jediném místě. stačí vyhledat magazín Motocars.cz, web speciálně zaměřený na novinky z oblasti automobilového průmyslu. Dozvíte se všechny informace jako první.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář