Jak zdokonalit angličtinu?

Nejlépe vycestovat do zahraničí. Nejefektivnější způsob výuky dává život sám. Člověk je hozen do vody a plav! Kamkoliv se kolem sebe podívá, vždy čelí střetu s angličtinou. V obchodě, na ulici, v rádiu, v televizi – nikde nic jiného než cizí jazyk. Slovíčka se učí za pochodu, neboť vývěsní štíty i informační tabule jinak než anglicky nehovoří. Gramatiku přejímá společně s celou větou, kterou je nucen okamžitě v další situaci použít a ihned aplikovat.

Dobrá zpráva pro všechny, kdo chtějí aktivně mluvit anglicky

Za rodilými mluvčími již není třeba vážit cestu mnoha kilometrů. Cizojazyčné prostředí ještě s pedagogickými zkušenostmi a osvědčenými výukovými metodami je možné zažít přímo na území České republiky. Zcela unikátní jazykové kurzy angličtiny nabízí společnost ENGLISHstay, kdy po dobu šesti dnů student mluví pouze a pouze anglicky. Každý má rodilého mluvčího – 1 rodilý mluvčí na 1 studenta.

Anglické prostředí v Čechách

Klasická hodina angličtiny běžně probíhá v normální české škole asi takto: přeplněná třída více než dvaceti žáků, kdy za hodinu promluví každý zhruba pětkrát, učitel striktně řídí hodinu i mlčící žáky a ze stupínku od tabule vysvětluje česky anglickou gramatiku, slovní zásobu se studenti učí ze slovníku sami, v průběhu hodiny čtou dlouhé nudné články, dělají cvičení a píší překlad.

Pro ty, které při pouhé představě začala bolet hlava, jsou i jiné možnosti. Ranní společná snídaně se skupinou studentů a jejich lektorů, kteří nenuceně konverzují. Následuje řízená aktivní komunikace s nenuceným zopakováním gramatiky i slovní zásoby a zábavné diskuse s rodilým mluvčím. Následuje další program v podobě skupinových aktivit. Ani chvilku není nuda, jedna činnost střídá druhou a výsledkem je neustálá potřeba komunikovat v cizím jazyce. Proč napínat uši, abychom zpracovali namluvená poslechová cvičení z cd? Nejlepší je originál. Individuální rodilí mluvčí z Kanady, Velké Británie i Austrálie jsou schopni okamžitě upozornit na nejvhodnější slovíčko či vazbu, která se v daném případě ideálně používá. Typický večer v ENGLISHstay zakončí studenti v přátelské atmosféře nad sklenicí dobrého pití se svými vyučujícími. Kurzy angličtiny mohou bavit a po jejich absolvování spadne ostych a obava z jejího používání.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář