Jak vybrat a používat žehličku na vlasy?

Žehlička na vlasy je velká pomocnice, dokáže zkrotit lokny a pomůže při tvorbě trendy účesů. Pokud ji budete používat špatně či zvolíte nevhodný model, vaše vlasy trvale zničí! Chcete si ji koupit? Máme pro vás rady, jak poznáte kvalitu a návod, jak žehličku efektně používat.

Výběr – pozor na velikost a materiál žehlící plochy

Nejdříve je nutné vybrat pro vás vhodný model. Záleží na velikosti a na materiálu žehlících ploch. Pokud chcete žehličku používat ke tvarování složitějšího účesu, vsaďte na tu, která má užší a kratší plochu. Je to záruka snadnější manipulace. Jestliže si budete vlasy rovnat každý den a chcete to zvládnout rychle, je třeba investovat do většího modelu s širšími plochami. Vsaďte na osvědčené výrobce. Špičkové žehličky na vlasy vyrábí například: Kiepe, Sogo a Wella. Žehličky na vlasy mají různé povrchy. Používá se turmalín, teflon, keramika i mramor. Všechny jsou zárukou, že žehlička po vlasech perfektně klouže a narovná je. Stále ještě jsou na trhu žehličky s kovovým povrchem, které jsou naprosto nevhodné, protože se v nich připalují vlasy.

Co ještě musí mít?

Je určitě lepší, když má žehlička otočný kabel. Lépe se s ní pracuje. Výhodou je ovládání teploty. Chytrým doplňkem je také automatické vypnutí po určité době nečinnosti. Zjistěte si také, za jak dlouho je žehlička schopna se zahřát na požadovanou teplotu, ať nemusíte zbytečně dlouho čekat. Špičkové modely to zvládnou třeba za 30 vteřin.

Pravidla používání

  • Klasické žehličky na vlasy se používají na suché vlasy, k úpravě mokrých vlasů je třeba koupit speciální model.
  • Žehličku nahřejte a upravujte jednotlivé prameny, postupujte od vlasů na zadní části hlavy k předním.
  • Nikdy nežehlete vlasy až ke konečkům, došlo by k poškození konečků.
  • Po použití naneste na vlasy ochranný přípravek, vhodný je vyživující olej.
  • Šetrnější je žehlení při nižší teplotě.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář