Pět typů pojistek, které oceníte při cestě do zahraničí

Chystáte se v létě na cesty mimo Českou republiku? Kromě klasické cestovní pojistky se vám budou hodit i další typy pojištění. Jaké a proč?

1. Klasické cestovní pojištění

Cestovní pojištění na cesty do zahraničí je základ, který byste měli mít vždy, když opustíte ČR. Při jeho výběru si dejte pozor na rozsah krytí a na výši pojistných limitů. Z pojištění se splatí hlavně léčebné výlohy, dále například převoz do nemocnice a jeho součástí je asistenční služba. Lékařská péče je drahá všude na světě, proto by pojistka měla mít vysoké limity. Doporučuje se 5 000 000 Kč.

2. Pojištění zavazadel

Je úplně jedno, jestli budete cestovat vlakem, autem, autobusem, nebo letadlem. Při každém přesunu může dojít k poškození, ztrátě, zničení i zpoždění vašich kufrů. Jedině s řádnou pojistkou máte jistotu, že za všechny nepříjemnosti dostanete odpovídající finanční náhradu. Volte pojistku s limity alespoň 30 000 Kč.

zpravyhned.cz_online_ergo_cz_01

3. Pojištění odpovědnosti

Tato pojistka se vám bude hodit i v běžném životě. Je vaší ochranou pro případ, když někomu způsobíte škodu finanční, na zdraví a na majetku. Více se o ní dozvíte například tady.

RADA: Některé pojišťovny (např. Ergo) nabízí pojištění odpovědnosti a zavazadel ke klasickému cestovnímu pojištění za zvýhodněnou cenu. Informujte se o této možnosti. Doporučujeme také sjednat online pojištění na zahraniční cesty. Ušetříte peníze i čas.

4. Pojištění storna

Jestliže jste si koupili zájezd, kupte si k němu pojištění storna. Je možné ho zařídit i v případě, kdy cestujete na vlastní pěst a kupujete si letenky. Je zárukou, že v případě, když z vážných důvodů (jsou definovány ve smlouvě) nebudete moci odcestovat, dostanete peníze zpět.

5. Pojištění rizikových sportů

Každá pojišťovna si vede vlastní seznam rizikových sportů. Jestliže se některému z nich budete věnovat, pojistěte se. Dojde-li k úrazu během nepojištěného sportu, pojišťovna vás krýt z běžné pojistky nebude!

zpravyhned.cz_online_ergo_cz_02

Pro dokonalý přehled o možnostech pojištění si přečtěte ještě odpovědi na časté dotazy k pojištění do zahraničí. Najdete zde i cenné rady, jak se chovat, když budete v zahraničí potřebovat pomoc!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář