Jak správně nosit krajku

Mnoho žen o tom často přemýšlí. Jak nosit krajku? Jak a kam ji na oblečení umístit. Hodí se krajkové plesové šaty na slavnostní události?

Určitě ano, krajka byla vždycky spíše slavnostní materiál, už jen z toho důvodu, že byla velmi drahá. Za skutečně kvalitní zaplatíte hodně i dnes. Krajkové šaty můžete nosit nejen na slavnostní události, ale dají se nosit i běžně, pokud nemají příliš slavnostní charakter. Plesové šaty s krajkami se ovšem logicky hodí právě jen na plesy a podobné příležitosti. V obchodech již určitě seženete celou řadu, ať už v těch kamenných prodejnách nebo v online butiku. S dostupností si tedy hlavu lámat nemusíte.

Inspiraci můžete najít na přehlídkových molech. Tam najdete všechno.

Kontrast tmavé a světlé barvy

Krajka v tmavé barvě na světlé podšívce je velmi slavnostní klasikou. Nehodí se příliš na běžné nošení, ale jako malé černé krátké šaty s krajkou jsou skvělé a velmi slušivé.

Odlehčené léto

Světlé krajkové oblečení s menšími kontrasty můžete nosit i na běžné nošení. Rozevláté sukně s krajkou, tílka, topy a tuniky, jsou ideální i do města nebo na méně formální příležitosti. Na elegantnější příležitosti jsou ideální pouzdrovky či koktejlky s krajkovou vrstvou.

Tón v tónu

Barevná krajka vypadá velmi hezky na podšívce v podobné odstínu, případně tělové barvě. Takové plesové šaty jsou velmi krásné a mohou být i slavnostnější. Takto barevné jsou i ideální malé černé nebo pouzdrovky. V nich budete vypadat dokonale žensky a přitažlivě.

Aplikace

Dokonale se krajka hodí na aplikace. Když si s krajkou trochu pohrajete, zastřihnete okraj podle vzoru, bude to nádhera. Krajkové sedlo je úplná klasika, skvěle vypadají vystříhané květy našité na živůtku nebo na sukni. Tento prvek posune šaty o kousek výš. Úchvatně vypadají třeba modré šaty pošité skoro celé krajkou, ale s rafinovanými vystříhanými částmi. Mnohem více tak vynikne vystříhaná barevná vrstva.

Velmi čistě a vzdušně působí jemné krajky. Na éterické blondýnce budou vypadat úžasně bledě zelené šaty s nenápadnou krajkou. Nebudou příliš vhodné pro výrazné ženy.

Jaké barvy

A jaké barvy jsou v kurzu? Určitě fosforově žlutá krajka, vícebarevná, jasně meruňková. S krajkou se dá skvěle experimentovat.

Ať už jdete kamkoliv, krajka se dá vždy využít. Na velké slavnostní události se hodí jaksi samozřejmě, takže jestliže se chystáte na ples, nebojte se v šatech s krajkou vyrazit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář