Jak se vyhnout domácí pohromě po návratu z dovolené?

Známe to všichni: opouštíte dům, naposledy se rozhlížíte po místnostech připravených na to, že doma několik dnů či týdnů nikdo nebude. Vždy přemýšlíte, jestli je všechno zabezpečeno, nikde nezůstal zapojený spotřebič, který by mohl způsobit požár, a po návratu si oddychnete, že vás nikdo nevykradl ani se nestala jiná pohroma? Vaší úzkosti by se dalo snadno zabránit.

Napište si seznam

Tohle je důležité hlavně tehdy, jste-li jedním z těch lidí, kteří se před cestou do práce ode dveří dvakrát vracejí, aby zkontrolovali, že vypnuli sporák poté, co si k snídani připravovali míchaná vajíčka. Pokud vlastníte chytrý telefon, můžete si snadno vytvořit v některé z poznámkových mobilních aplikací seznam všeho, co musíte před odchodem udělat. Po odškrtnutí už se nevracejte!

Takhle budete v klidu a už nikdy vám nezůstane v pračce zatuchlé prádlo, které zapomenete před odchodem vyndat, ani na vás nebude čekat hladový pes, jemuž jste nedali žrádlo. Stejnou metodu využijte pak i před odjezdem na dovolenou nebo na pracovní cestu. Jen ten seznam bude možná o něco delší.

Pro příznivce klasického ovládání alarmu jsou k dispozici tlačítkové panely, které snadno ovládají i děti. Zdroj: Next.cz

Instalujte alarm

Když už máte osvojenou takovou techniku, díky které minimalizujete riziko problémů v domácnosti vaší vinou, zbývá ještě získat klid od problémů z těch příčin, které neovlivníte. Můžete se snažit tajit, že jedete na dovolenou, ale když vás místní zlodějíček uvidí, jak táhnete kufry směrem na letiště, úplně v bezpečí vaše bydlo beztak není. Dnes vyráběné alarmy dovedou fungovat zároveň jako detektor tříštění skla, požární a plynový hlásič i reagovat na pohyb, o všem neobvyklém vás navíc mohou informovat SMS zprávou.

Alarmy je dnes možno ovládat přehledným LCD, zdroj: Next.cz

Riziko, že se něco u vás doma ve vaší nepřítomnosti vážně stane, je docela malé. Obzvláště, máte-li instalované bezpečnostní a protipožární dveře. S alarmem to ale budete vědět docela určitě. A tahle jistota a pocit kontroly nad vlastním majetkem je přesně to, co v době odpočinku mimo domov potřebujete.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář