Pro ojeté auto se vyplatí dojet si do zahraničí. Zkuste se poohlédnout třeba v sousedním Německu

Nakupovat ojeté auto v České republice nemusí být vždy tím nejoptimálnějším řešením. Dovézt se dají lepší kousky i ze zahraničí, zejména ze Západní Evropy. Může to být Francie, Belgie nebo některý z našich sousedních států. Například Německo nabízí velmi často ojeté auto v lepším technickém stavu a kromě toho nabízí i lepší cenu.

Prvním krokem pro výběr ojetého vozu může být jeho výběr na internetu. Zkuste se zamyslet nad tím, jak staré vozidlo hledáte, včetně počtu najetých kilometrů. Pro vaše ojeté auto si tak stanovíte vlastní hranice, které nebudete chtít překračovat a výběr vám půjde mnohem snadněji. Dalším specifikem je také výbava. Jakmile máte vybráno, zkuste se telefonicky spojit s prodejcem a domluvit se na osobní prohlídce vozu v Německu.

Ještě předtím, než si pro ojeté auto do Německa vyrazíte, je dobré vytipovat si alespoň jednu alternativu jiné „ojetiny“ nebo jiného prodejce v okolí. Nespokojenost s prvním výběrem se vám může stát velmi snadno, proto je dobré mít něco takzvaně v záloze. Vhodné je dát si pozor i na to, že některé ojeté auto je uvedeno pouze bez DPH. V takovém případě je na místě úvaha nad tím, zda-li má cenu ojeté auto kupovat, jakmile se cena o DPH navýší.

Pokud se budete chtít vypravit do sousedního Německa, pravděpodobně pro vás bude hrát roli i vzdálenost prodejce ojetých aut nebo autobazaru. Můžete narazit na soukromníky, kteří auta prodávají u sebe doma ve trochu horších podmínkách, například na betonovém parkovišti. Ojeté auto můžete ale vybírat i u specializovaného autobazaru. V těchto autobazarech je standardní, že zkušební jízdy probíhají bez přítomnosti prodávajícího. Ojeté auto a jeho klíčky tak dostanete zapůjčené oproti občanskému průkazu.

Došlo-li již na výběr ojetého auta, zbývá otázka, jak dostat čerstvě vybrané ojeté auto do ČR. Asi nejlepším řešením je již předem vyrazit ve dvou lidech, kdy každý nazpátek odjede svým autem. Alternativou je pak dovezení auta zpět do ČR na vleku. V každém případě je dobré si i toto promyslet předem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář