Desinfekce ozonem ničí viry a bakterie několik dní

Desinfekce ozonem patří mezi nejúčinnější způsoby dezinfekce. Po aplikaci ozonu totiž ničí viry a eliminuje pachy i několik dalších dní.

V posledních měsících bylo potřeba přehodnotit veškeré priority a vše podřídit zdraví. To samé platí i pro přepravu v MHD. V Praze se totiž nedávno rozhodli, že bezpečí jejich pasažérů zajistí ozónová dezinfekce.

Účinnější než běžná dezinfekce

Desinfekce ozonem je mnohonásobně účinnější než dezinfekce běžnými chemickými prostředky. Tato metoda dokáže spolehlivě odstranit viry, bakterie, houby i původce zápachu. Za účinnost se ale platí. Nemyslíme tím penězi, ale dalšími nežádoucími vlivy.

V první řadě dezinfekce autobusu poměrně dlouho trvá. Na standardní 12metrový autobus potřebuje dezinfekční firma minimálně půl hodiny. K samotné dezinfekci jsou pak potřeba hned dva generátory O3. Po aplikaci ozonu je navíc nutné alespoň 30 minut vozidlo nechat vyvětrat. Vysoká koncentrace aktivního kyslíku se totiž musí srazit na snesitelnou úroveň, jinak by byla pro člověka toxická.

Vydrží i několik dní

Ozónová dezinfekce má i přes tyto neduhy široké spektrum výhod. V první řadě využívá plynného skupenství, díky kterému se dostane do sebemenších spár a pórů. Kromě nebezpečných virů a mikroorganizmů eliminuje i pachy. A to nejlepší na konec – desinfekce ozonem má mnohem delší trvanlivost než běžné chemické prostředky. Zatímco účinnost prostředků na bázi chlóru se udává v řádu desítek minut, u ozonu je to několik dní.

Pokud i vy chcete bezpečné pracovní prostředí i domácnost, neváhejte kontaktovat společnost AZK dezinfekce Praha. Firma provádí dezinfekce ozonem Praha, ale i v přilehlém okolí. Poradí si jak s uzavřenými prostory, tak těmi venkovními. Díky důkladné dezinfekci ozonem tak budete moct nerušeně pracovat, nebo si užívat krás svého domova. Dezinfekce je poměrně rychlá a po nutném vyvětrání vydrží i několik dní.