Brusivo a další potřeby pro broušení má v nabídce PISKAČ a syn

CJ / Pixabay

V současné době na tuzemském trhu působí spousta společností zabývajících se prodejem brusných nástrojů a doplňků, přičemž jednou z nich je také PISKAČ a syn. Zmíněný profesionál se specializuje výhradně na brusné pásy, brusivo, lepicí pásky a ochranné prostředky. Společnost vznikla v roce 1993 a za dobu své existence si vybudovala pevné postavení. Ve svém produktovém portfoliu má také prémiové brusné materiály 3M.

Potřebujete brusné kameny a pásy? Sháníte brousek na nože? PISKAČ a syn vás rozhodně nenechá na holičkách.

Potřebujete řezné kotouče?

Potřebujete řezné kotouče s průměrem 230 mm, 150 mm, 125 mm, případně 115 mm? V takovém případě vás sortiment společnosti PISKAČ a syn rozhodně nezklame. Řezné kotouče nachází uplatnění u úhlových brusek, ale klidně je využijete u dalších řezaček a stacionárních strojů. Specifickou skupinou jsou 3M řezací kotouče prémiové kvality. Jestliže potřebujete pouze kotouče do kutilské dílny, potom si vystačíte s řadou ZOOM v modrostříbrné barvě.

Pro nerezovou ocel je nezbytný speciální kotouč, přičemž k danému účelu slouží třeba stříbrný kotouč 3M 51814 s přesně tvarovaným zrnem. Snadno s ním zvládnete i další běžné kovy, ale je určen hlavně pro nerezové oceli a litiny. Čím kvalitnější kotouč zvolíte, tím vyšší produktivitu si zajistíte.

A co lamelové kotouče?

Rozdělují se na tři kategorie, a to zirkonové, korundové a s karbidem křemíku. Lamelové kotouče využijete u materiálů, jako jsou dřevo, plasty a některé druhy kovů. Prvně si ujasněte, co vlastně chcete brousit, protože podle toho zvolíte konkrétní variantu.

PISKAČ a syn prodává taktéž brousící lamelové kotouče pro úhlové brusky vhodné na různé nekovové materiály, oceli i nerez. Pro náročné zákazníky jsou k dispozici prémiové materiály 3M.