Bílé, červené, šampaňské i burčák. Objevte svět vína!

PhotoMIX-Company / Pixabay

Sice se říká, že jsme národ pivařů, ovšem ani vínem nepohrdneme. Tento mok nabízí navíc více variací. Od klasiky, jako jsou bílá a červená vína, přes luxusní šampaňské až po sezónní burčák. Které víno máte nejraději vy?

Bílé a červené víno – svět mnoha chutí

Patříte mezi znalce vína? Nebo jej teprve objevujete, či si dáte sklenku jen občas, když si vyjdete s přáteli? Rozhodně není na škodu ponořit se více do světa bílých a červených barev nebo bublinek. Jen si vezměte, jak je úžasné, že znalci vína umí rozpoznat, kde plody vinné révy rostly, odkud pochází apod. I sváteční degustátoři dělí tento nápoj na bílé víno a červené víno, preferují skoro vždy jedno. Někdo miluje i růžová vína. Pokud něco slavíme, pak často sáhneme po lahvi plné bublinek. Někdy stačí obyčejnější sekty, jindy se hodí opravdové šampaňské, což je šumivé víno pocházející z francouzské oblasti Champagne. Jde o dražší záležitost, což na druhou stranu neznamená, že sekt samotný by byl nekvalitní mok.

Burčák nesmí chybět

Právě máme sezónu částečně zkvašeného moštu z vinné révy, což je burčák. Mimochodem víte, že je zvykem si s burčákem neťukat? Záleží ovšem na vás, jak si momenty se sklenkou nejen burčáku užijete. Víno patří mezi jeden z požitků, protože si s ním zpříjemníte večer v restauraci i doma. Vynikající je zajet i do vinotéky například někde na Moravě. Degustace jsou zážitkem, kdy se o tomto moku hodně dozvíte. Ochutnáte spoustu vzorků a pochopíte, jak pestrá je paleta chutí vína. Pokud ale nemáte čas někam vyrazit, založte si domácí vinotéku. Mrkněte na nabídku společnosti VD Vinotéky s.r.o., kde mají bohatý výběr tuzemských vín i zahraniční produkce. Dále zde nechybí i právě zmíněné burčáky a další specialitky. Vaše objevování světa vína může směle začít u vás doma.