Proč používat ochranné oděvy?

JonKline / Pixabay

Pokud pracujete ve strojírenství, mnohdy máte předepsaný oděv. Nemyslíme tím nyní kostýmky, které reprezentují. Jedná se o oděvy, které vás ochrání. Brání, aby nedošlo k úrazu, pokud například sváříte a pohybujete se tak v prostředí vysokých teplot. A různé zplodiny jsou neviditelný útočník. Proti němu se maskujte. Doslova.

Kvalitní rukavice proti teplu

Může jít o zmíněné svařování, dále kování a další obory, kde se pracuje se žhavými objekty či chemikáliemi. Strojírenství je náročný obor. Musíte si chránit ruce, takže jsou nezbytné například rukavice proti teplu. Tyto termoizolační pomůcky se hodí do extrémních teplotních podmínek, což se týká horka, nebo naopak i chladu. Můžete je tedy využít ve svářečství, ale také v mrazírnách. Rukavice jsou vyráběny například z preox-aramidové, PBI®-aramidové či silikátové tkaniny, mají i vnitřní izolaci, takže ochrana je maximálně pojištěna. Až si budete vybírat rukavice, podívejte se, jakou mají odolnost vůči sálavému a kontaktnímu teplu. Snadným vodítkem je i specifikace, k čemu jsou určené. Běžné tepelně odolné rukavice chrání do teploty až 750 °C, existují však typy, které odolají až 1100 °C. Jde ale spíš o krátkodobou ochranu, protože nemůžete delší dobu držet takto rozpálený objekt.

Ochranná filtrační maska – výběr

Miniaturní částečky, které poletují ve vzduchu, jsou zrádné. Pokud pracujete v laboratoři, pohybujete se mezi výpary. Když jste na stavbě, víří se kolem vás prach. Potřebujete proto pomůcky, jako jsou filtrační maska či maska proti prachu. Ty slouží jednak k ochraně vašeho zdraví, také udržují výkonnost zaměstnanců, protože pokud by zaměstnanec neměl tyto pomůcky, mohl by se zranit, nepříjemné prostředí by snížilo jeho aktivitu. Podívejte se na stránky firmy Wirpo.cz, kde najdete spoustu výrobků, které jsou určeny pro náročné profese.