Americká hypotéka aneb peníze na cokoliv

Potřebujete půjčit? Pokud jde o peníze na bydlení či rekonstrukce, téměř vždy se vyplatí sáhnout po klasické hypotéce nebo jiném účelovém úvěru určeném právě na bydlení. Účelové půjčky bývají obecně výhodnější. Ale co když sháníte peníze na něco jiného?

Mezi neúčelovými úvěry vyniká americká hypotéka. Hypotéka se jmenuje proto, že při ní dáváte nemovitost do zástavy, právě díky tomu ovšem získáte lepší podmínky než u jiných neúčelových půjček.

Ručte nemovitostí a získejte lepší úrok

Jakmile dáváte do zástavy nemovitost, banka má jakousi záruku, že z vás v případě problémů se splácením nějak dostane peníze. Díky tomu vám může dát lepší nabídku než u úvěrů, jež nejsou jištěné nemovitostí. Obvykle ovšem získáte půjčku pouze do výše 70 % z ceny nemovitosti a stále si prověřují bonitu klienta, i když má nemovitost do zástavy.

Na co si dát pozor?

Americkou hypotéku lze využít například pro financování nového automobilu. Měli byste si však rozmyslet, zda se vám to vyplatí. Opravdu je vhodné za auto v hodnotě 300 000 Kč ručit nemovitostí, jejíž cena je odhadovaná na několik milionů? Dokud hypotéku celou nesplatíte, nemůžete nemovitost využít jako zástavu pro nic jiného.

Jak najít nejvýhodnější americkou hypotéku?

Nebuďte na hledání sami. Dnes je naprosto běžné obrátit se na finančního poradce, který tuto zdlouhavou práci udělá za vás. Kontaktujte například AMJ, kde se specializují na hypotéky včetně těch amerických. Srovnávají nabídky 12 hypoték a 5 spořitelen, navíc jsou schopní vyjednat nižší úrok. Pomohou vám s celým procesem žádosti o hypotéku a budou tady pro vás dlouhá léta, než hypotéku kompletně doplatíte.

Faktem totiž je, že nejvýhodnější americká hypotéka je docela subjektivní pojem. Co je nejlepší pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému. Právě proto je dobré vždy hledat nabídku přímo na míru.