V bytě je vždy málo místa. Běžeckých pásů do paneláku není dost, ale vždy se dá sehnat alternativa. Běžecké pásy jsou dosti velké stroje, které do bytu poskládat je opravdu umění.
Pokud jde o barák, můžeme si vybírat hned z několika typů, ale díky bytu se nám výběr značně omezí. Jak vybrat ten nejvhodnější? Aby plnil svou funkci, ale aby se vešel tam, kam potřebujeme? Právě to bude v tomto článku.
Jak vybrat běžecký pás do bytu?
Samozřejmostí je, že běžecké pásy do bytu musíme vybírat především podle velikosti. Musíme si pořádně rozmyslet, kam ho chceme uložit. Abychom se k němu pohodlně dostali, ale na druhou stranu, aby bylo místo i na věci okolo.
Je zřejmé, že jiný běžecký pás bude využívat aktivní sportovec a jiný člověk, který si chce například občas doma trochu zacvičit. V první řadě se musíme zaměřit na výšku, váhu a parametry našeho těla, abychom vybrali správnou kategorii.
Pokud si změříme základní parametry našeho těla, při výběru díky nim hledíme především na šířku plochy pásu, odpružení, sílu a materiál, který je důležitý nejen při opotřebení, ale také pro komfort.
Většinou platí, že čím více je pás širší, tím je to lepší, a to zejména pro běh. Pokud víte, že na pásu budete pouze chodit, není nutné, aby byl pás několikanásobně široký. Pokud ale víte, že na něm budete běhat, větší šířka pásu je především pro vaše pohodlí.
Pásy, které jsou vhodné pro chůzi, mají většinou šířku zhruba do 35 centimetrů. Nejen že by běh pro vás na užším pásu nebyl příjemný, ale také ho tím značně ničíte, protože na to není přizpůsobený.
Pásy, které jsou vhodné pro kondiční běh nižší intenzity, mají šířku zhruba do 45 centimetrů. No a pásy nad 45 centimetrů jsou vhodné už pro veškeré typy běhu a tréninků.
Je také vhodné koukat na již zmiňovaný sklon běžecké plochy, odpružení, výkon motoru běžeckého pásu, který se odvíjí od toho, na co ho budeme využívat.
Velice důležitá věc, na kterou musíte koukat je ovládání běžeckého pásu. Pokud se vám bude pás špatně ovládat, nikdy nemůžete chůzi či dokonce běh sloučit s jeho ovládáním a nebude to fungovat!
Většina moderních pásů má digitální displej, na kterém si můžete zvolit například intenzitu a je důležité se s tím naučit pracovat.
Rozlišujeme také bezmotorové běžecké pásy a motorové běžecké pásy. Opět je vhodné vybírat především podle toho, k jakým účelům budeme pás využívat.
Pás do bytu, na co tedy koukat?
- velikost (šířka plochy)
- materiál
- odpružení
- intenzita tréninků
- ovládání pásu
- složení
- cena (máme levné běžecké pásy a dražší běžecké pásy, je vždy vhodné ale nehledět jen na cenu, ale také na jejich výkon)
Pokud bydlíte v bytě a chystáte se koupit běžecký pás na doma, je dobré hledět také na to, jestli se dá pás složit. Vždy ho někde můžete rozložit a plně využívat. Pokud se nedá složit musíte počítat s tím, že vám bude zabírat místo neustále a budete se tomu muset značně přizpůsobit.
Výběr běžeckého pásu není nikterak složitý. V každé prodejně je někdo, kdo vás s výběrem dokáže pomoct. Vhodné ale je, si vždy zajet na kamennou prodejnu, pak případně objednávat přes internet s dopravou až domů.