Pokud muž denně nosí sako, v chladném období mu přijdou vhod pánské kabáty

Povolání obchodního zástupce vyžaduje výborné komunikační dovednosti, organizační schopnosti a člověk také musí být ochotný neustále cestovat. Není to tak, že by obchodní zástupce zvonil dům od domu a nabízel svoje výrobky nebo služby v jednotlivých domácnostech. Protože jeho čas jsou také peníze, je velmi dobře předem naplánovaný a každá schůzka je předem pečlivě domluvená. Proto se nemůže stát, že by obchodní zástupce do firmy nebo domácnosti přijel nevhod. Při setkání s klientem je první dojem vždy nejdůležitější. Zvlášť ve chvílích, kdy se s ním setkává poprvé.

Kabáty dokážou ochránit před větrem, deštěm i sněhovými vločkami

Zdravě sebevědomé a jisté vystupování a plynulé vyjadřování je přesně to, co na klienta udělá dojem. Velmi důležitý je také vzhled a oblečení. Upravený, elegantní a příjemně vonící muž je vždy vítaným hostem. Bohužel počasí naplánovat nelze, proto musí obchodní zástupci za svými klienty vyrážet i v době, kdy lije jako z konve, mrzne, až praští nebo se z oblohy sype sníh. Pokud jsou silnice sjízdné, počasí nemůže předem domluvené schůzky ohrozit. Jestliže je muž zvyklý chodit v saku, určitě se mu budou hodit do nepříznivého počasí pánské kabáty. Záměrně uvádíme množné číslo, protože pouze s jedním kabátem si muž, který denně nosí sako, nevystačí.

Vždy by si měl velikost kabátu vybírat tak, aby se mu pod něj vešlo i sako, aby byl delší než sako a současně tmavší, než kalhoty, které ke kabátu nosí. Proto jsou ideálními barvami černá nebo tmavě šedá. Ve většině případů jsou tmavší, než kalhoty nebo celý oblek a mají výhodu, že nikdy nevyjdou z módy. Různé kabáty se nosí také podle počasí. Ve velmi chladných dnech přijdou vhod pánské zimní kabáty, v teplejších, ale přesto ještě poměrně chladných podzimních nebo jarních dnech zase pánské jarní kabáty nebo pánské podzimní kabáty. Rozdíl mezi nimi je především v látce, ze které se kabáty šijí. Na zimní kabáty se používá látka s vysokým podílem vlny nebo kašmíru. Kašmírové kabáty jsou hřejivější, ale protože je kašmír vzácnou surovinou, tak také podstatně dražší. Jarní kabáty se šijí převážně z bavlněných látek, nejsou tak teplé, ale zjara nebo na podzim určitě budete rádi, že je na sobě máte. Ne vždy totiž bude moci obchodní zástupce přijet autem až k sídlu zákazníka. Proto pokud bude muset absolvovat část cesty pěšky, velmi kabát ocení jako další svrchní hřejivou vrstvu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář