5 věcí, které je dobré zkontrolovat před koupí použitého vozu

Co udělat než koupíte auto a na co si dát pozor? Vybírejte s rozvahou. Nenechte se podvést při nákupu vašeho nového, i když ojetého vozu. Pátráme dnes hlavně na internetu. Než ale zaklikneme tlačítko koupit, vytipované auto si prohlédněme při osobní prohlídce. Zkuste ověřený autobazar v Olomouci, bude pro vás zárukou léty prověřených zkušeností a praxe.

Nenechte se zlákat podvodníky a pochybnými prodejci, určitě sledujte reference u prodejce, ale i jejich věrohodnost, protože i reference se dají dnes koupit.

Samé lži

Pokud si na internetu přečtete, jak je to auto v super stavu, ale jakmile se na něj poprvé podíváte, uvidíte, že jsou to samé lži. Jděte o dům dál. Nepravdivé informace, které byly v inzerátu evidentně uvedeny, něco jako plná výbava, nebourané, jiné fotky a další lži, zamyslete se, zda koupíte od takového člověka auto.

Levná cena, není to podezřelé?

Pokud je cena při srovnávání až nápadně nízká, něco tady zřejmě nehraje. Možná se chce vozu někdo velmi rychle zbavit a má k tomu důvod. Pokud máte rádi pohádky, možná si i nějakou vyslechnete, určitě je nutné auto vidět a to i s automechanikem v zádech. V naprosté většině vyslechnete historku o tom, že někdo odjíždí do zahraničí, jedná se o dědictví po zemřelém nebo je ve finanční nouzi. Může to být i pravda, ale taky nemusí.

Nepatrné náznaky a náhodné nehody

Pokud zavoláte na vytipovaný vůz a váš vysněný mazlíček je sice v perfektním stavu, ale zrovna auto utrpělo ťukanec na parkovišti při zkušební jízdě, zavětřete a buďte ve střehu. Zkušený profík z autobazaru narovinu řekne, ano vůz je v dobrém stavu, jen dlouho stálo, my vám jej do pátku připravíme. To je totiž fér hra.

Pokud jde troufalost ještě dál, bude vám nabídnuta sleva, když si jej opravíte sami. Pokud na to přistoupíte, v servisu možná nad účtem padnete do mdlob. Možná vás ta extra výhodné koupě dojde zatraceně draho. Auto nemusí jít vůbec opravit anebo náhradní díly nemusí být snadno k sehnání.

Jak je to se zálohou

Jestliže vám někdo slibuje, že vám přijede auto ukázat za mírnou úplatu pár tisícovek korun, které máte poslat předem na účet, s největší pravděpodobností už auto nikdy neuvidíte a vaše peníze také ne. Chtějte smlouvu o smlouvě budoucí, zálohovou fakturu, cokoliv písemně. Ale raději jeďte za autem vy.

Kradená vozidla

Kradená vozidla a jinak spojená se spáchanou trestnou činností, jsou častým strašákem. Kontrolujte, jestli sedí výrobní číslo VIN na motoru a karoserii, které je napsané v dokumentech. Číslo dekódujte na internetu nebo u autorizovaných prodejců. Tam lze ověřit, jak má doopravdy vypadat auto právě s tímto VIN. Váš vůz může mít jinou barvu, výbavu a rok výroby. Buďte zkrátka ve střehu.

Renomovaný Autobazar Olomouc Auto A1 disponuje novým moderním areálem na výstavní venkovní ploše přes 3200 m2. Tady si určitě vyberete. Firma má dobrý zvuk mezi autobazary Olomouc. Prostor je nepřetržitě monitorovaný nahrávaný kamerami. Auta jsou v dobrém stavu a pod stálým dohledem bezpečnostní agentury i policie. Areál vystavených vozů je také pojištěn.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář