3 zdraví prospěšné účinky pramenité vody

Jistě je vám obecně známo, že je lepší pít čistou vodu, než sladké limonády. A je jedno, zda jde o colu či ledový čaj. Kohoutková nebo balená voda je vždy zkrátka mnohem zdravější variantou. Podíváme-li se ale na kvalitní pramenitou vodu, jde o kategorii samu pro sebe. Její benefity jsou pro lidský organismus jednoduše velmi výrazné. Pojďme si jí nyní představit zblízka, a vyjmenujeme si 3 z jejích nejvýraznějších vlastností.

Pramenitá voda je zázrakem přírody. Jedná-li se o prověřené dodavatele, můžete se těšit na mnoho neobyčejných vlastností. Základem každé kvalitní pramenité vody je panenský přírodní zdroj. Dalšími důležitými atributy je šetrné čerpání a následné zpracování bez použití chemie. Tyto kroky zajistí, že si voda udrží maximální kvalitu i vyvážené minerální složení po celou „životní“ cyklus. A to až ke konečnému konzumentovi!

Zdravá pleť

Oblast zajímající zejména dámy. Nejdůležitější roli v ní budou hrát minerální látky, které pramenitá voda obsahuje. A především pak vápník. Ten totiž pomáhá pokožce regenerovat. To v praxi znamená produkci kožních buněk a jejich rychlejší obměnu za nové. Vápník také produkuje maz, díky kterému bude pleť dostatečně hydratována.

Naopak pokožka, která má vápníku nedostatek je často citlivá na okolní podměty, málo pružná a vysušená.

Lidská psychika

Pramenitá voda má i prokázaný vliv na lidskou psychiku. Jak je to možné? Obsahuje totiž dostatek hořčíku. Ten pozitivně působí na výkyvy nálad, podrážděnost či nespavost. Pomůže vám také od bolestí hlav a zažívacích potíží. Uznejte sami, že jde velmi často příznaky špatného dne.

Štíhlá linie

Pravidelné pití kvalitní pramenité vody může být skvělým pomocníkem při udržování zdravé tělesné linie. Nejenom, že neobsahuje žádná umělá sladidla, ale můžete mít díky ní i menší hlad. Ano, čtete správně. Při nedostatku tekutin vysílá lidské tělo občas nesprávné signály, které mozek následně dešifruje jako hlad. Při správném dodržování pitného režimu tak nebudete chodit do ledničku častěji, než je zdrávo.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář