3 důvody, proč se začít věnovat pletení

Znalosti a dovednosti vám v životě nikdo nevezme. Ba naopak, hodně se cení a dělají z vás právě tu unikátní osobu, kterou jste. Co takhle naučit se něco nového? Pro dámy máme jeden skvělý typ – pletení.

Také si ještě pamatujete, jak babička cinkala jehlicemi o sebe, když pletla při dlouhých zimních večerech, v modernější době pak třeba při televizi? Pletení je znovu v módě a existuje spousta důvodů, proč se mu začít věnovat. My vám představíme tři.

1. Ušetříte dost peněz

Běžte se podívat do obchodu, případně do nějakého e-shopu, kolik stojí svetr. Ne jen tak ledajaký, ale pravý vlněný, protože jenom ty vás nejlépe zahřejí. Částky šplhají do stovek, mnohdy přelézají tisícovku, kašmírové svetry jsou ještě dražší.

Vlna není levná a práce už vůbec ne. Rozhodně vám vyjde levněji si huňatý svetr uplést doma. Natrénujte nejdříve na nějaké levnější vlně, a až se naučíte požadovaný vzor, investujte do dražší, hřejivé.

2. Možná nastartujete vlastní byznys

Rukodělné výrobky se v posledních letech velmi dobře prodávají. Lidé už se přejedli toho všeho, co je dostupné v obchodech. Mohou si koupit cokoliv, ale častokrát si raději připlatí za unikátní výrobek, ručně dělaný.

Podívejte se, jaký je zájem o ručně pletené čepice, šály, rukavice, svetry a mnoho dalšího. Nemusíte se přitom zaměřovat jen na tyto „klasické“ pletené výrobky. Můžete si koupit polotovary na kabelky a vyrábět ty. Uplést se dají třeba oblečky na panenky, různé hračky apod. Stačí jen nápad a kdo ví – třeba se konečně zbavíte každodenního osmihodinového sezení v kanceláři a začnete si žít svůj sen.

3. Budete se oblékat originálně

Touží po tom každá žena. Všechny chtějí být originál, jenže s konfekční módou to je možné jen velmi těžko. Když si ovšem budete oblečení tvořit, máte jistotu, že žádnou jinou ženu ve stejném svetru nepotkáte. Tedy do chvíle, kdy nezačne platit bod dva a vy je nebudete vyrábět a prodávat dále.

Nezbývá než oprášit jehlice po babičce, navštívit eshop vlny a příze a pustit se do díla! Vánoce jsou k tomu ideální příležitostí, budete mít čas.