K zařizování dílny přistupujte stejně jako k zařizování kanceláře! 

I dílna si zaslouží důstojné prostředí. Měla by být čistá, uklizená a přehledná. Jedině tak vám v ní práce půjde od ruky. Jak si takovou dílnu zařídit?

Kde ve své dílně máte uloženou kotoučovou pilu? A kde drobné nářadí, jako jsou kladívka a šroubováky? A především, jak se ve své dílně orientujete? Víte přesně, na jakém místě v ní máte jednotlivé nářadí uložené? Pokud ne, je na místě vnést do vaší dílny pořádek.

Dílna jako kancelář

Dílna se v mnohém podobá kanceláři. V obou prostorách se vytvářejí hodnoty. A tomu by měly být přizpůsobeny. Vládnout by v nich proto mělo maximálně inspirativní prostředí. To se většinou neobejde bez pořádku a přehlednosti. Stejně jako uživatel kanceláře musí vědět, v jakém šanonu se nachází konkrétní lejstro, uživatel dílny musí v řádu vteřin najít pilku, kladivo, palici i hoblík.

Pevný, odolný a stabilní

Pořádek v dílně v každém případě nastolí správně zvolený dílenský nábytek. Pevný, odolný, stabilní a s patřičnou nosností. Maximálně funkční a nenáročný na údržbu. Ten seženete například na e-shopu storagecz.cz

Dílenský nábytek na míru

V nabídce najdete praktické dílenské nábytkové sestavy umožňující sestavení zařízení vaší dílny či výrobní haly přímo na míru. Pracovní stoly, úložné skříňky a závěsné panely si máte možnost nakonfigurovat přesně podle svých představ a požadavků.

Pracovní stoly a dílenské vozíky

Nejrobustnější a nejodolnější pracovní stůl je samozřejmě kovový. Ten můžete mít buď modulární, kombi, se zásuvkami i bez. Své místo v každé dílně ovšem mají i praktické dílenské vozíky umožňující snadný přesun nářadí i materiálu z místa na místo.

Kam s drobným nářadím?

Každý kutil a řemeslník vám potvrdí, že nejhůře se ukládá drobné nářadí. I pro to mají provozovatelé e-shopu řešení, kterým jsou speciální závěsné panely.

Nezapomeňte na podlahu

Součástí vaší dílny by však měla být i kvalitní a po všech stránkách odolná podlaha. Vaší pozornosti by proto neměly uniknout odolné rohože a další podlahoviny. Odolné vůči olejovým skvrnám, antistatické i elektroizolační.

Regály a regálové systémy

Spolu s kvalitním dílenským nábytkem mají v dílnách své místo i odolné regály a ucelené regálové systémy. Vaší pozornosti by neměl uniknout praktický online návrhář regálů, který vám poté, co do něj zadáte patřičné parametry v podobě počtu a rozměrů regálu (šířka, výška, hloubka, nosnost a počet polic), regálový systém sám navrhne. Ten si pak objednáte a do tří dnů (v závislosti na modelu) vám dorazí přímo na adresu vaší dílny. Praktické, že?