Živé vs. umělé vánoční stromky

Co se týká vánočních stromků, máme dvě možnosti. Buď si pořídit pravý vánoční stromek nebo vybírat mezi těmi umělými vánočními stromky. Pravé vánoční stromky jsou kouzelné v tom, jak voní a prostě tím, že jsou pravé. Na druhou stranu je z nich spousta nepořádku a Vánoce mají být ve znamení klidu a pohody a ne uklízení pod stromečkem. Často sehnat pravý vánoční stromek zabere i dost síly a času. Potřebujete totiž, aby byl nějak veliký, cena nebyla přemrštěná a také aby byl krásný. Pokud se podíváme na umělé vánoční stromky, spousta těchto starostí opadá. Umělý stromek si můžete vybrat přesně podle vašich představ a nestojí ani takové peníze. Navíc se nekazí a nikdy neopadá, takže ho můžete vesele používat další a další Vánoce. Stačí ho dát zpátky do krabice a je uklizeno. Umělými vánočními stromky si takhle můžete ozdobit třeba i kancelář.

Umělé vánoční stromky a jejich druhy

Mezi umělými vánočními stromky téměř jistě najdete ten „pravý“. Už proto, že můžete vybírat z tolika možností. Sháníte-li něco menšího, můžete si vybrat malý vánoční stromek, který se vám vejde třeba i na stůl. Dají se sehnat zhruba v rozmezí 30 až 60 cm na výšku. Naopak velké vánoční stromky seženete ve všech možných velikostech. Ty klasické do bytu či domu v rozmezí od 150 do 200 cm a ty úplně velké i ve velikosti 400 cm nebo 600 cm. Vybrat si můžete i z barev.

christmas-bauble-15738_1280

Tradiční je samozřejmě zelená a její odstíny, ale mezi takovou raritu patří bílé vánoční stromky, které vypadají jako zasněžené. Umělé vánoční stromky se vyrábějí na motivy různých stromů, takže pokud jste zvyklí například na smrk a to ať už ztepily, kanadský nebo colorado, máte ho mít. Dál se dělají vánoční stromky jako různé druhy jedle nebo borovice.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář