Tři dny v Praze: Stihnete památky i odpočinek mimo centrum

Přemýšlíte, kam vyrazit během vánočních prázdnin na výlet? Pokud dáváte přednost městu, kultuře a návštěvě památek nebo muzeí, co takhle vyrazit do Prahy? Kromě procházky historickým centrem si můžete užít i povánoční výprodeje, a nakoupit tak řadu zajímavých věcí ve slevě.

Začněte Starým Městem

Na návštěvu Prahy byste si měli vyhradit alespoň tři dny, abyste si hlavní město mohli projít beze spěchu a stihli jste si v něm i trochu odpočinout. První den můžete začít u koně na Václavském náměstí, dojít na Staroměstské náměstí, prohlédnout si orloj a pokračovat do Židovského města.

Pokud vám zbyde energie, tak lze přejít Karlův most a přes Kampu se podél Vltavy přesunout k mostu Legií. Pak je to již kousek k národnímu divadlu.

Druhý den můžete věnovat Malostranskému náměstí, ze kterého Nerudovou ulicí dojdete k Pražskému hradu. Odtud lze pokračovat na Petřín, kde kromě rozhledny najdete i zajímavou zrcadlovou síň.

Pokud vám ani poté nebude procházka stačit, můžete v dalších dnech vyrazit například na Vyšehrad. Za návštěvu ale stojí i „obyčejnější“ čtvrti, kde lze místo památek navštěvovat romantické hospůdky a tradiční prodejny a nasávat každodenní život Pražanů. Za doporučení stojí například Žižkov a Vinohrady.

Objevte Letnou

Abyste si výlet do Prahy užili, tak je samozřejmě důležitý i výběr ubytování. Ideální je „širší centrum“, tedy městské části, odkud je to do skutečného centra blízko – ať už pěšky nebo městskou hromadnou dopravou – a kde už zároveň nebudete muset kličkovat mezi turistickými obchody a hlučnými skupinkami výletníků.

praha1
Foto: Hotel Belvedere Praha

Ideální je Letná, například hotely v okolí Strossmayerova náměstí. V této lokalitě se nachází stanice metra a projíždí tudy několik linek tramvají, takže nebudete mít problém s dopravou ani do centra, ani na některé z pražských nádraží. Pokud budete mít už turistiky dost, tak je navíc co objevovat i tu.

Při pěkném počasí můžete vyrazit na procházku do Stromovky nebo do Letenských sadů. Pokud budete naladění spíš kulturně, tak vás zase jistě potěší blízká Národní galerie.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář