Vyhněte se nepříjemnostem při kontrolách e-shopu, obchodu či firmy

V minulých dnech proběhly rozsáhlé kontroly internetových obchodů, respektive konfrontace s jejich provozovateli a zjistilo se při nich, že naprostá většina zásadním způsobem pochybila. Nejčastějším důvodem byla neznalost právního systému, jenž e-shopům ukládá zákonné povinnosti, o nichž majitelé obchodů ani neměli tušení. Neznalost zákona neomlouvá, ale jak se vyznat ve spletitých sítích našeho zákonodárství?

S kontrolami se u vás dveře netrhnou? Vyzrajte na ně

Nemusíte být majitel e-shopu, obchodu či restaurace, abyste si skoro tykali s kontrolory z ČOI, hygieny a od hasičů. Všichni zaměstnavatelé vědí o kontrolách z finančních úřadů, správy sociálního zabezpečení anebo pracovních úřadů. Zajdeme-li ještě dál, mnohé provozovny mají problém s OSA, která klade nesmyslné požadavky a následné pokuty za veřejné produkce hudby. Kontroly se nevyhýbají ani malým živnostníkům, provozovatelům řemeslných dílen, organizátorům festivalů a dalším.

Právní podpora živnosti je účinnou cestou k úspěchu

Účinnou cestou, jak vést živnost tak, aby všemi kontrolami prošla bez ztráty květinky, je mít soukromého právního poradce, jenž provede změny v provozovně dle platných zákonných směrnic. Je lepší si připlatit za právníka než platit pokuty kontrolorům, respektive jejich nadřazeným orgánům. Kdo si nemůže dovolit soukromého advokáta, má možnost využít online právní poradenství. Neznáte všechny obchodní podmínky pro provoz svého obchodu? Nechte si poradit od odborníků.

Online právní poradenství pro živnostníky, malé firmy a e-shopy

Tým poradců se specializuje na právo pro podnikatele, malé a střední firmy, provozovatele e-shopů, slevových a inzertních poradců, start-upy a freelancery. Každý podnět je zpracován on-line a individuálně, ovšem poradenství lze sjednat i v advokátní kanceláři v Praze. Nenechte se vtáhnout do právní pavučiny a připravte se na budoucí návštěvy úředníků bezchybným provozem své živnosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář