Vodotěsné kryty pro AirPods Pro existují

Jak je to s AirPods Pro a jejich vodotěsností? Podle výrobce vodotěsná nejsou, i když jsou voděodolná. Co přesně to znamená? A lze vodotěsnost vyřešit pomocí pouzdra na AirPods?

Podle společnosti Apple jsou AirPods Pro odolná proti potu a vodě, ale nejsou zcela vodotěsná. Mají certifikaci IPX4. Originální pouzdra na AirPods však nejsou ani odolná vodu a potě. S vodou by raději vůbec neměla přijít do styku. Pojďme se však na tu vodotěsnost a voděodolnost podívat trochu blíže.

Kde AirPods hrozí největší riziko poškození?

Sluchátka mají dvě slabá místa, do nichž se poměrně snadno dostane voda. Samotný reproduktor to rozhodně není, protože ten sedí pevně v uchu a je chráněn gumovým nástavcem. Voda se však může dostat do adaptivního EQ mikrofonu, který je umístěn směrem do ucha, a také mikrofonu pro potlačení hluku, jejž najdete z vnější strany sluchátka na stopce. Obě tato místa jsou bohužel snadno přístupná, třeba když zaprší.

Mrholení by tohle všechno mělo přežít, do hustého deště se však se sluchátky raději nevydávejte. Kromě toho záleží i na tom, jak často je vodě vystavujete. Žijete-li v podnebí, kde prší často, je vyšší šance, že uvnitř dojde ke korozi. Jednorázové zmoknutí by nemuselo vadit, necháte-li pak sluchátka pořádně vyschnout.

Pouzdro nemá ani certifikaci IPX4

Samotné nabíjecí pouzdro však nemá ani certifikaci IPX4, výrazně poškodit ho může jakákoliv voda. Musíte ho udržovat v suchu. Pokud to pro vás není jednoduché, podívejte se na vodotěsné kryty pro AirPods. Obvykle jde o silikonové kryty, jež jsou vhodné pro milovníky outdoorových aktivit, bývají totiž také nárazuvzdorné. Vodotěsné obaly na AirPods jsou ideální třeba na vodu, výlety do přírody nebo jakékoliv přenášení sluchátek. Nebudete se muset strachovat, že se vám vylije voda v batohu apod.

A mimochodem, poškození vodou Apple u AirPods Pro nereklamuje.