Golfový bag – který bude funkční?

Rozhodli jste se, že začnete hrát s přáteli golf? Tak to vám kromě nezbytných golfových holí nesmí chybět ani golfový bag, v němž se dá všechno potřebné vybavení golfisty přemisťovat. Podle čeho ale vybrat bag, aby byl právě pro vás funkční a nic vám u něj nechybělo?

Rozdělení golfových bagů

Hned, co navštívíte golfový obchod, ať už kamenný nebo virtuální, zjistíte, že golfové bagy dělíme do několika hlavních skupin. Díky tomu můžete volit cartbags neboli bagy na vozík, cestovní bagy, standbags neboli bag s nožkami či voděodolné bagy. Golfisté většinou nakupují zboží od jednoho výrobce, s nímž mají dobré zkušenosti, nebo o kterém mají výborné reference.

Vybavení golfového bagu

Jestliže si chcete koupit golfový vozík, určitě sáhněte po bagu na vozík. Největší důraz byste měli vždy u každého bagu klást na bezpečí a pohodlí golfových holí. Skvělé je, když jsou kapsy pro hole s vystýlkou, které vám zajistí, že hole vytáhnete z bagu ve stavu, v jakém jste jej do něj vložili. Hole by o sebe neměly ťukat a kapes by mělo být dostatek pro všechny hole, které chcete mít na greenu k dispozici. Oblíbené jsou značky Mizuno, Callaway či Titleist.

U bagů k nošení budeme opět dbát na místo pro hole. Tady je ale důležitá i hmotnost samotného bagu. Při delší pochůzce se vám zavazadlo pronese. Pozor dejte i na způsob zapínání a jeho pevnost. Má golfový bag, který se vám líbí, i kapsy z voděodolného materiálu? Jen tak budete mít v bezpečí telefon, peněženku a příp. další elektronické vybavení.

Jste zimomřiví, nebo naopak často hoříte? I thermokapsa vám přijde určitě vhod, zvláště na jaře a v průběhu podzimu.

Je dobré si bag v obchodě naplnit a vyzkoušet si, jak vám padne do ruky, na záda, a jak se vám s ním bude manévrovat. Kompletní nabídku i rady najdete v golfovém obchodě Golfchampion.cz.