Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy představuje volnost

Jak by si mladý člověk 21. století představoval své zaměstnání? Chce, aby ho bavilo, naplňovalo a zároveň mu dávalo prostor žít, objevovat, věnovat se svým koníčkům, cestovat. V dnešní době je tohle naštěstí plně možné a uzpůsobují se tomu i další věci. Třeba sídla společností.

Legislativa bývá obvykle nepružná, staré zavedené věci stále zůstávají tak, jak vždy byly. A tak každá firma i OSVČ musí mít zapsané nějaké své fyzické sídlo, i když ho častokrát vůbec nepotřebují. Spousta lidí dnes pracuje odkudkoliv, kde mají k dispozici notebook a internetové připojení. Přesně ti častokrát využívají virtuální sídla.

Virtuální sídlo se tváří jako vaše adresa

Jakou adresu si nechat zapsat, když jednou pracujete doma z obýváku, podruhé z pláže v Itálii a potřetí z vesničky v horách v Norsku? K těmto účelům slouží virtuální sídlo pro OSVČ a firmy. Jednoduše si pronajmete nějakou adresu, kterou uvádíte jako svou oficiální, i když se na ní fakticky nevyskytujete. Není na tom nic protizákonného.

Co když vás na tuto adresu někdo přijde hledat? Na recepci vše vyřídí, předají telefonický kontakt či e-mail a s daným člověkem se pak dohodnete. Standardem bývá, že vám na recepci také přebírají poštu. Obvykle navíc na dané adrese můžete využívat kancelář či zasedací místnost – občasně podle potřeby třeba pro schůzky se zákazníky. Už si je nebudete muset zvát domů do obýváku, ani s nimi vysedávat po kavárnách.

Ušetříte značné množství financí a zachováte si soukromí

Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy se dá sehnat zhruba už od stovky za měsíc. Samozřejmě záleží na obsažených službách a lokalitě dané adresy. Jedno je však jisté – ušetříte. A ještě si zachováte soukromí, protože nikdo nebude vědět, kde se ve skutečnosti nacházíte. O užitečnou věc jde zejména v případě OSVČ, kteří častokrát jako své sídlo uvádí adresu svého domova. Mimochodem věděli jste, že je možný také pronájem adresy trvalého pobytu?