Víno ze Sicílie si zamilujete

Víno je jako život. Umí být sladký, trpký, zamilujete si ho, nebo vás nechá chladným. Odolat mu ale není snadné, má tolik odrůd, příchutí, ty se navíc liší různými producenty. Už jen v Itálii snadno ztratíte srdce. Právě zde seženete jedna z nejkvalitnějších vín.

Vína ze Sicílie – prodej

Itálie totiž patří mezi nejvýznamnější destinace, kde se víno produkuje. Lahodné moky se vyrábějí ve všech regionech. Italové ročně vypijí průměrně asi 44 litru na obyvatele, tudíž jsou znalci. Víno zde má takovou tradici, že tu dokonce mají i vinařské zákony. První nařízení vytvořili už staří Římané a v roce 1716 definovalo toskánské vévodství nejvýznamnější vinařské zóny. Italská vína jsou specifická a nesmíme zapomenout ani na vína ze Sicílie. Už v 11. století př. n. l. sem přišli Féničané ze severní Afriky a založili zde první vinice. Sicilská vína jsou specifická. Obyvatelé Sicílie trošku lavírují mezi tím, zda pěstovat klasiku, nebo si naopak držet specifické odrůdy. Ostatně, znáte Marsalu? Jde o alkoholizované víno, může být suché či polosladké, a právě to je vyráběné v oblasti města Marsala na Sicílii. Sicilští pěstitelé rádi experimentují s klasikou, kterou přizpůsobují svým zkušenostem. Proto Chardonnay má trochu specifické akcenty.

VinoDoc – kvalitní italské víno

Abyste degustovali Itálii plnými doušky, najděte si eshop, který italským vínům rozumí. Například VinoDoc. Obchod, který vznikl z lásky k Itálii a italskému vínu, jak tvrdí majitelé, kteří jezdí přímo do Itálie a sami každoročně ochutnávají novinky na vinařských veletrzích, výstavách i v rámci návštěv samotných vinařství. Sortiment eshopu je tak precizně sestavován a pravidelně aktualizován z tisíců vzorků. Můžete si být jistí, že se k vám dostane to nejlepší z nabídky italského tekutého zlata. A chutě Itálie lze poznat i díky fantastickým panenským olivovým olejům a balzámovým octům, jež jsou rovněž v nabídce.