Věděli jste, že starý papír můžete prodat ve sběrně?

V obcích a městech se dnes objevují barevné kontejnery pro třídění odpadu. Žlutý pro plast, modrý pro papír a zelený pro sklo. Češi se dokonce, co se týče třídění odpadu, drží na prvních příčkách. Věděli jste ale, že například papír je možné prodat do sběrny a získat za něj pár korun navíc?

Bez papíru se dnes zkrátka neobejdeme. V našem denním životě je samozřejmostí. Píšeme na něj, tiskneme na něj knihy a časopisy, balíme do něj potraviny, ale také dárky. Jinak řečeno, s papírem se setkáváme denně.

I když dochází k digitalizaci dokumentů, potřeba papíru v ČR stále roste. Recyklace napomáhá nejen šetřit naše životní prostředí, ale také zlevnit papír jako takový. Papírny totiž díky recyklaci mohou redukovat náklady na výrobou papíru tím, že uspoří za primární zdroje celulózy. Z recyklovaného papíru se běžně vyrábí toaletní papíry, plata na vejce, ale také sešity. I nový papír je však vyráběn s příměsí recyklovaného papíru. Ceník papíru většinou sběrny poskytují telefonicky, emailem nebo je k dispozici přímo na webových stránkách.

Co třídíme?

V rámci recyklace papíru u nás v ČR třídíme noviny, časopisy, reklamní letáky, sešity, bloky, kancelářský papír, krabice a kartony, dopisní obálky, papírové etikety, ale také čisté papírové obaly od potravin.

Co netřídíme?

Ne vše, co obsahuje papír, patří do recyklovaného papíru. Netřídíme například papír s povrchovou úpravou jako jsou parciální laky, kopíráky, které obsahují karbonovou vrstvu, bankovky, balící papír s povrchovou úpravou atd.

TSR Czech Republic s.r.o.

Výkupem papíru se v ČR zabývá například společnost TSR Czech Republic s.r.o., která má pobočky po celé ČR. Pro ceník papíru stačí kontaktovat některou z poboček společnosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář