Uložte peníze do zlata a stříbra

Je spousta možností, do čeho investovat peníze. Nechat je jen tak ležet na účtu je škoda, protože vlivem inflace pouze ztrácí svoji hodnotu. Nemusíte přitom disponovat miliony, abyste si mohli pořídit a pronajímat nemovitost, ani se strachovat, až si nakoupíte své první akcie. Bezpečnou formu investice představují drahé kovy.

O drahé kovy je a bude zájem pořád. Stříbro a zlato se využívají v mnohých odvětvích a je nepravděpodobné, že by se v brzkém horizontu našla jejich náhrada. Jejich hodnota navíc dlouhodobě stále roste. Když se podíváte na graf, možná uvidíte výkyvy směrem domů, nicméně pokud jste ochotní investovat aspoň na dva a více let, určitě jednoho dne zlato a stříbro prodáte za vyšší částku, než jste jej koupili.

Zlato a stříbro v různých podobách

Teď přichází důležitá otázka. V jaké podobě investiční zlato a stříbro nakupovat? Šperky nemají smysl, zaměřte se raději přímo na zlaté slitky, mince a medaile. Odborníci by vám doporučili spíš stříbrné a zlaté mince. Zatímco slitek je vlastně obyčejný kus drahého kovu, mince a medaile mají kromě toho ještě uměleckou hodnotu. Vždy je na nich nějaký povedený motiv a některé bývají zhotovené jen v limitovaném počtu kusů. Ve finále doma máte cenný kousek, který jednoho dne nebude mít jen hodnotu daného kovu, ale také uměleckou.

Limitované kilogramové stříbrné mince

Mezi investičními mincemi narazíte i na opravdové unikáty. Jedním z nich je například stříbrná mince 2000 Schillings Elephant, která váží jeden kilogram. Byla vydána v roce 2018 v limitovaném počtu 500 ks pro celý svět, a to k 15. výročí African Wildlife Elephant mincí.

Seženete ji v e-shopu auportal.cz. AuPortal s.r.o. je společnost, která do ČR a na Slovensko dováží investiční drahé kovy a také je zpětně vykupuje. Jednoduchým prodejem přes e-shop se snaží rozšířit zájem o investice do zlata i stříbra a docela se jim to daří. Přidáte se?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář