Test zimních pneumatik na další sezónu. Nokian WR D4 nebo Dunlop Winter Sport 5?

Pneumatiky Nokian WR D4
Pneumatiky Nokian WR D4

Listopad se kvapem blíží a nezbývá zrovna moc času na přemýšlení. Naše vozy je třeba kvalitně a bezpečně nachystat na nadcházející zimu, o které se zatím vedou jen samé spekulace. Jaká bude doopravdy, to nikdo neví, ale štěstí přeje připraveným a je nutné myslet na všechno.

Pro méně znalé jsou naštěstí k dispozici různé testy zimních pneu pro rok 2016 a opomenout by se neměl sebemenší detail, jelikož drobné rozdíly se pak mohou odrazit i na ceně. Ta se na trhu různí a vysoké částky ještě nutně nemusí znamenat nejvyšší kvalitu.

Přehlednou nabídku parametrů a cen najdete snadno

Je třeba hledat informace na takových portálech, které poskytují fundované informace a zboží vycházející z kvalitního a detailního průzkumu trhu. Veškeré zimní pneu 225 45 R17 můžete sami porovnat v klidu a pohodlí domova na webu Pneumatiky.cz, který nabízí obutí vašich vozů komplexně a spolehlivě.

Nemáte-li absolutně představu na co se při výběru zaměřit, využijte sekcí „dostupné rozměry“ a „popis dezénu“ a pokud použité informace doplníte o svou nebo odbornou zkušenost, nebude tak náročné se správně zorientovat.

Prvenství drží Dunlop Winter Sport 5
Dunlop Winter Sport 5

Malé vodítko pro konkrétní představu

  1. Své prvenství suverénně drží Dunlop Winter Sport 5. Pro skvělou připravenost na zasněženou vozovku a svou ekonomičnost naprosto vyniká. Znamená to, že s tímto dezénem najdete skutečnou kvalitu a zároveň ušetříte.
  1. V těsném závěsu se na druhém místě drží Pirelli Winter Sottozero 3 a to díky příkladné vyváženosti a dalším schopnostem. Zvládá bravurně sněhovo-mýdlové terény i ledovatku. Na tyto italské sportovní pneumatiky sází ti nejlepší výrobci automobilů.
  1. Třetí příčku hrdě obsadily pláště hned několika výrobců, z nichž stojí za zmínku zejména Firestone Winterhawk 3 a Goodyear UltraGrip Performance Gen-1. Firestone v testu zabodoval zejména výkonem na sněhu a ledu a svou vynikající cenou vyvažuje slabší výkon na mokré vozovce. Goodyear, další představitel americké produkce, se blíží oblastí kvality k vítězi testů pro své schopnosti zvládat zasněžený terén a nízkou spotřebu.

Dalšími dvěma značkami držící pomyslný bronz jsou Hankook i*cept evo2 W320 a Nokian WR D4 v důsledku skvělého poměru ceny a kvality.

V době testování nebyl k dispozici dezén Continental WinterContact TS 860, ale v e-shopu Pneumatiky.cz k dostání samozřejmě je. Předchozí model všechna testování vyhrával a WinterContact TS 860 dává příslib, že bude ještě mnohem lepší.

Konečná volba je na vás

Známé a vyzkoušené značky všech jmen zde přicházejí s unikátním řešením vaší bezpečné jízdy, proto e-shop skýtá mnoho užitečných recenzí uživatelů. Názory a přehled vám budiž nápomocí při této zodpovědné volbě, neboť žádná vaše jízda nesmí představovat ohrožení života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář