Skříně, které ocení nejen majitelé menších bytů

Koupě nových skříní sice není tak zásadním rozhodnutí jako třeba v případě pořizování si nového auta, nicméně se také nejedná o zrovna drobnou investici. Proto byste neměli otáčet každou korunu a raději si pořídit něco opravdu pořádného než nějaký šunt, co budete stejně muset brzy vyměnit.

Klasické almary jsou přežitek

Většina českých domácností stále ještě používá tradiční velké almary, které sice nabízejí docela dost úložného prostoru, nicméně také hodně místa zabírají. Ve větších obydlích se dá tento nedostatek celkem snadno přejít, ovšem pokud bydlíte v 1+kk, na každém centimetru navíc vám záleží.

Proto je naprostý nesmysl takovýto nábytek v garsonkách či menších panelákových bytech používat. Daleko vhodnější jsou zde vestavěné skříně.

Zakázková výroba

Jedná se o maximálně praktický druh nábytku, který poskytuje dost úložiště, ovšem nezabírá zase tolik místa. Navíc může mít úložný prostor podobu, jakou si vysníte. Vestavěné skříně se totiž vyrábějí na míru. Proto můžete rozhodnout nejen o výšce a šířce skříně, ale také o jejím vnitřním uspořádání.

To dost často závisí na tom, kde se bude nábytek používat. Třeba pro takové vestavěné skříně do předsíně je typický větší prostor pro kabáty a bundy. Naopak v dětském pokoji se hodí mít model s více poličkami pro ukládání oblečení do komínků a hraček.

Vestavěné šatníky

V posledních letech šly hodně do módy i vestavěné šatníky. V podstatě se většinou jedná o kumbály či jiné málo využívané místnosti, které lze vhodnými úpravami předělat právě do podoby šatny.

Takového řešení má výhodu hlavně ve velikosti. Díky tomu si budete moci do takové šatny pohodlně uložit valnou část své garderoby a ušetřit si tím místo v některém jiném pokoji, kde už skříň žádného typu potřebovat nebudete.

Je pravdou, že jde o možnost, kterou mohou využít většinou pouze majitelé třípokojových bytů v činžovních domech, jelikož se v nich, na rozdíl od panelákových bytů, takovéto místnosti často vyskytují.