S vodní dýmkou je možné ušetřit

Anestiev / Pixabay

Kouření je docela nákladnou záležitostí. Hlavně cigarety dnes stojí skutečný ranec, a kdo se chce tomuto koníčku aktivně věnovat, musí si ročně vyhradit pěkných pár desítek tisíc.

Inhalovat tabákový odér jde však mnohem levněji a chutněji. Stačí si pořídit kvalitní vodní dýmku. Ta je sama o sobě sice dražší než cigarety, nicméně jde pouze o jednorázovou investici. Pak už musí uživatel kupovat jen tabák, který je cenově dostupnější.

Je jich více druhů

Vzhledem k tomu, že prodej vodních dýmek probíhá i na internetu, není problém si nějaký dobrý kousek pořídit, aniž by bylo nezbytné vycházet ven. Koupit vodní dýmku se ale nedoporučuje všude, kde takový sortiment nabízejí.

Je daleko prozíravější nakupovat ve specializovaných obchodech. Tam dostane zákazník nejen dobré zboží, ale často zároveň i hodnověrné rady. Ty se mohou týkat třeba i výběru vhodné dýmky, jež se totiž dělí do tří základních kategorií.

1. Malé vodní dýmky – kdo nechce moc utrácet a zároveň potřebuje mít dýmku co nejmobilnější, ten sáhne po některé z malých verzí. Ty se vlezou bez potíží i do tašky, takže se dají v případě potřeby přenášet třeba i na večírky. Jejich nevýhodou je menší nádobka na vodu, což negativně ovlivňuje chuť kouře. Nedokáže se totiž dostatečně ochladit a může být tedy trochu štiplavější.

2. Střední vodní dýmky – jsou ideálem pro zájemce o kvalitu za rozumné ceny. Na rozdíl od malých modelů nejsou sice tak mobilní, na druhou stranu již disponují docela velkou vodní nádobou, díky čemuž jsou schopny velmi dobře kultivovat tabákový kouř. Tento efekt výrazně přispívá k lepší chuti.

3. Velké vodní dýmky – kouření z tohoto typu dýmek je skutečně zážitek. Navíc často vypadají i velmi zdobně, a proto mohou fungovat i jako dekorace, což se mimochodem běžně děje. Nejčastěji na ně lze narazit v profesionálních čajovnách.