Rozpoznejte typ kašle a pusťte se do účinné léčby

Každý jsme se již někdy setkali s kašlem. Dokáže být nepříjemný, vtíravý a nekonečný. Naštěstí si s ním moderní medicína dokáže poradit tak, aby nás dlouho neobtěžoval. Jaké jsou metody pro ulevení od problému? V článku najdete také rozdělení dvou základních typů kašle, se kterým se můžete setkat.

Neutuchající a dráždivý kašel

Bývá označován jako suchý kašel, protože během něj není produkován hlen. Je nepříjemný hlavně svou neodbytností. Když se rozkašlete, je velmi těžké přestat a výsledkem je poškrábaný krk, který opět nutí do dalšího kašle. Tento začarovaný kruh dokáže být velmi nepříjemný a způsobují ho různá onemocnění. Vzhledem k tomu, že při kašli nedochází k vylučování žádného hlenu, snažíme se kašlání zastavit. Pro snížení pocitu poškrábaného krku je vhodné dostatečně pít.

Produktivní kašel pro odstranění hlenu

Druhou variantou je vlhký kašel, kdy dochází k tvorbě hlenu a jeho následnému vyloučení právě vykašláním. Tělo se tak snaží odstranit nežádoucí látky z těla pohlcené právě v hlenu. V tomto případě je tedy žádoucí podpořit vykašlávání. Přípravky určené na tento typ se tedy snaží rozředit hlen a podpořit odolnost dýchacích cest zklidněním podrážděných průdušek. Důležité je nezapomínat na dostatečný pitný režim a celkové dodržování klidu. Pomáhá také přísun vitaminů a pití bylinkových čajů.

Nejdříve do lékárny a raději i k doktorovi

Může jít o doprovodný symptom například u chřipky, ale i u závaznějších onemocnění. Pokud není problém velký, můžete se stavit v lékárně, kde vám doporučí například Ambrobene sirup. Ten vám pomůže s akutním problémem a usnadní vaše potíže. Když kašlání odezní, je to v pořádku a tělo si samo poradilo. V opačném případě je však vhodné navštívit lékaře, který určí diagnózu a doporučí vhodnou léčbu pro úplné odeznění problému.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář