Repasované počítače se do firem hodí

Nejpočetnější skupinu zájemců o repasované počítače tvoří firmy. Do firemního prostředí, kde je počítač obvykle potřeba jen na kancelářskou práci, totiž repasované stroje bohatě stačí. V kanceláři může takový počítač dobře sloužit i deset let. Cena je přitom ve srovnání s novým modelem i dvakrát či vícekrát nižší.

Repasované počítače jsou skvělým způsobem, jak ušetřit peníze a zároveň se zachovat ekologicky. Tím, že si koupíte již použitý počítač, totiž pomáháte zabraňovat produkci odpadu. Proč by se mělo vyhazovat něco, co ještě funguje?

Repasované počítače jsou plně funkční

Jako repasované se prodávají počítače a notebooky, které jsou plně funkční. Kde se berou? V drtivé většině případů ze zahraniční. Velké zahraniční společnosti, typicky banky a pojišťovny, často mění počítače třeba po pěti letech, ačkoliv těm starým naprosto nic není. Odborníci je tedy ve velkém odkoupí a protřídí. Ty, které už nejsou v dobrém stavu, rozeberou na náhradní díly. Zbylé, co jsou v pořádku, dále prodávají jako repasované.

Cenový rozdíl je značný

Repasované počítače uspoří spoustu tisíc korun. Slušný notebook či počítač totiž seženete i do pěti tisíc korun, zatímco nový počítač by vás vyšel minimálně na deset. Dostanete přitom kousek od renomovaného výrobce – HP, Dell, Fujitsu i Lenovo. V době své největší slávy patřily k nejlepším modelům na trhu, takže teď mohou ještě bez problémů posloužit jako počítač pro účetní nebo EET a pokladní systémy.

EET vyřešeno notebookem

Levný notebook lze využít i jako řešení EET pro menší firmy, které nepotřebují tisknout tolik účtenek. Těm se totiž příliš nevyplatí kupovat si další speciální přístroj kvůli evidenci tržeb. Mohou tisknout z běžného notebooku či počítače na standardní tiskárně. Investovat do počítače je z dlouhodobého hlediska určitě lepší než do EET zařízení.

Při výběru repasovaného počítače hraje velkou roli, od koho si ho pořídíte. Výborné recenze má společnost Netstores s.r.o., která provozuje e-shop www.levnapc.cz. Na ty se neváhejte obrátit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář