Pracovní bunda musí být především praktická

Je mnoho odvětví, kde je důležité mít správný pracovní oděv. Ochrání vás před ušpiněním, poškozením kůže chemikáliemi, deštěm a jinými nepříznivými podmínkami. Průmyslové bundy se využívají typicky v zemědělství, skladech, kovovýrobě, dopravě či strojírenském průmyslu. Ocení je ale i mnozí domácí kutilové. Jsou totiž praktické.

V některých firmách fasují zaměstnanci pracovní bundy přímo od zaměstnavatele, nemusí se tedy o nic starat. Pak jsou ale podniky, kde si musí oblečení každý koupit sám a firma mu ho proplatí. Je to i váš případ? Pak čtěte dál, abyste si vybrali dobře.

Jaký zvolit materiál?

Záleží, jestli sháníte bundu na zimu, nebo spíš na léto. Přes léto jsou praktičtější lehké vesty, v nichž vám nebude teplo. Nelze je ovšem nosit v provozech, kde je nezbytně nutné mít oblečené ruce.

Teď je však aktuálnější spíš zimní výbava. Zimní pracovní bunda by měla být například softshellová či fleecová. Pracujete-li venku, hledejte modely s podšívkou. Vhodná je rovněž úprava proti promoknutí.

Co sledovat v oblasti praktičnosti?

Především dostatečný počet kapes. Sami jistě dobře víte, že je kolikrát potřeba si odložit pracovní pomůcky, klíče, mobil apod. Kapsy musí být snadno dostupné a rozepínatelné i jednou rukou. Zapínací kapsy jsou obecně lepší. Neriskujete ztrátu svých věcí.

Mnozí lidé si chválí také pracovní bundy s odepínatelnými rukávy, které se dají v létě předělat na vestu.

Záleží i na barevném pojetí?

Pokud váš zaměstnavatel nevyžaduje nějaké speciální barvy, tak nikoliv. Vždy je ale lepší vybrat si bundu s aspoň jednou výraznou barvou, abyste byli dobře vidět. V lese, na stavbě i v průmyslu se hodí být nepřehlédnutelný. S tím souvisí i reflexní prvky. Bunda by jimi měla být opatřená. Děláte to pro své bezpečí.

Velký výběr pracovních bund a dalšího oblečení vhodného nejen do práce najdete v e-shopu Xfer.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář