Pomozte seniorům k samostatnosti!

Možná se váš ještě netýkají situace, kdy si nedokážete sami pomoci v nejběžnějších denních činnostech. Nicméně máte určitě v blízkém okolí někoho, kdo se potýká s následky omezení hybnosti. Ať už jde o vaše stárnoucí prarodiče nebo souseda po úrazu. Jednou z možností, jak alespoň trochu pomoci těmto lidem, je vrátit jim samostatnost. Třeba prostřednictvím nazouváku.

Když si ani ponožky sami neobléknou

Možná vám připadá poněkud úsměvné řešit takovou banalitu, jako je oblékání ponožek. Opak je však pravdou. Mnohdy je senior sám, nikoho blízkého u sebe jednoduše nemá. A pokud ano, představte si, jak nepříjemné pro něho musí být stále prosit o pomoc. Darujte svým blízkým pocit samostatnosti i v tak běžné záležitosti, jakou je oblékání. Jde přece jen o základní potřebu každého z nás. Nazouvák na ponožky jistě ocení.

Vánoce jsou za dveřmi, nečekejte už ani minutu a objednejte třeba babičce šikovný nazouvák. V tuho chvíli navíc na webu probíhá akce pro prvních 100 nakupujících. Pakliže se zařadíte mezi šťastlivce a uvedete v objednávce kód „sleva2018“, ušetříte 50 % z ceny nazouváku.

O co vlastně jde?

Nazouvák značky The Sockee představuje pomůcku při oblékání a svlékání ponožek pro všechny osoby mající tělesné omezení. Patentovaný systém je postaven na jednoduchosti, díky níž obsluha neznamená pro seniory a další osoby žádný problém. Důležitá je velmi nízká hmotnost, necelý jeden kilogram unese i dítě. Nazouvák lze podle libosti přenášet, dá se totiž snadno rozkládat. Disponuje rukojetí umožňující obsluhu levé i pravé nohy, navíc s funkcí lžíce. Ta dokáže zout i boty. Vyrábí se v univerzální velikosti M a L, padne všem. Odpadá tak zdlouhavé a složité vybírání vhodných rozměrů.

Přečtěte si manuál, ať víte, jak s nazouvákem zacházet

Na stránkách www.chytrepomucky.cz najdete podrobný obrázkový manuál, jak nazouvák používat. Stejně tak video s ukázkami navlékání ponožek i bot. Ačkoliv nejde o nic složitého, je třeba trochu „trénovat“, než si pomůcku zcela osvojíte.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář