Pár tipů na dárky pro aktivní seniory

Žijeme v době, kdy už dávno o seniorech neplatí, že sedí doma a pletou vnukům svetry nebo chodí do parku krmit holuby. Senior v dnešní době je člověk v pohybu, který se vrhá do učení nových věcí, navštěvuje kurzy, cestuje, zajímá se o světové dění, o módu, vědu a nové trendy v mnoha oblastech.

Jestliže patříte mezi lidi, kteří se právě chystají na vánoční nákupy a máte v plánu se porozhlédnout po dárcích určených pro seniory, pečlivě zvažte, čím uděláte obdarovaným lidem radost. Každý starší člověk nemusí nutně toužit po vánočním dárku z lékárny a možná ocení i něco jiného.

Možná se nehodí ani utěrky, bačkory nebo román červené knihovny. Pokud nechcete šlápnou vedle, buďte inovativní a vymyslete dárek, který je v kurzu a se kterým uděláte dobrý dojem.

Pro zvídavé seniory, kteří se rádi naučí nové věci

Mohl by se například hodit doslova multifunkční dárek. Zkuste pod stromeček zabalit tablet. Vhodný tablet pro seniory by měl mít jednoduché ovládání, velký displej a kvalitní zpracování zaručující výrobku odolnost a bezproblémové každodenní použití.

Můžete tak dopřát obdarovanému dárek, který může využít jako rádio, fotoaparát, přístroj k sledování filmů nebo k využívání internetu nebo k volání. Takový dárek musí potěšit každého moderního seniora.

Pro milovníky pohybu na čerstvém vzduchu

Pokud chcete obdarovat aktivní postarší osobu, která netráví dny dřímáním u televize nebo díváním se z okna a nevynechá ani jedinou příležitost k tomu, aby si protáhla tělo na čerstvé vzduchu, darujte trekové hole.

Tato rozšířená, a hlavně praktická pomůcka pro snadnější a bezpečnější chůzi se bude hodit jak na odpolední procházky v městském parku, tak na dobrodružný a fyzicky náročný víkend s batohem na zádech.

Trekové hole zvyšují stabilitu při chůzi a jsou oporou jak při běžné pochůzce, tak i při chůzi v náročném terénu v přírodě. Díky těmto holím se výrazně sníží náraz na kolena a další klouby. Chůze je také snadnější a rychlejší.

Tento styl chůze také pomáhá chodit vzpřímeně, což snižuje bolesti zad. Materiál na hole je lehký a nepředstavuje žádnou zátěž. Většina batohů má dnes i úchyty na hole.

Při nákupu holí je třeba věnovat pozornost způsobu nastavitelnosti výšky, variantě holí s odpružením a teleskopickým holím, které mají specifické vlastnosti.

Pro dobrodruhy, kteří si chtějí zkusit vše a berou věk jen jako číslo

Jestliže hledáte dárek pro člověka, který je v dobré fyzické kondici i přes pokročilejší věk, nezkazí žádnou legraci a má kladný vztah k vodě, darujte mu paddleboard.

Jízda na tomto plováku je tak jednoduchá, že si ji snadno osvojí i lidé, kteří neprovozují žádný sport. Projíždět se po hladině je nejen příjemné a zábavné, ale jde také o nenásilný způsob, jak se udržovat v kondici.

Během jízdy tělo zapojuje do pohybu mnoho svalů od těch lýtkových přes břišní až po svaly na rukou, zádech a krku. Projížďkou na paddleboardu se zlepšují motorické schopnosti, koordinace pohybů a zvládání stability. Pádlováním na paddleboardu se zlepší kondice, prospívá kardiovaskulárnímu systému a pomáhá tvarovat postavu.