Nenechte si zkazit zahradní párty počasím

zahradní party stany

Jaro už je téměř za dveřmi, a tak se blíží čas letních oslav s rodinou a kamarády. Grilování na zahradě (barbecue) k nám sice přišlo z Ameriky, ale Češi si jej zamilovali. Jste už na něj připravení? A teď nemáme na mysli gril. Aby vše proběhlo bez nejmenších potíží, je potřeba počítat i se špatným počasím.

I drobná přeháňka dokáže zábavu pěkně zkazit. Zmokne vám totiž všechno, co budete mít venku rozložené – od jídla přes gril až po lavičky a židle. Když nezbytnosti schováte do zahradního párty stanu, nemusíte se nepřízně počasí obávat. A pokud si pořídíte tak velký, že se do něj vejdou všichni hosté, párty může směle pokračovat i za deště.

800x600_1461450317-547658-big

Párty stany do každé zahrady

Lehká konstrukce a k ní připevněná plachta – tak vypadají běžné párty stany. Nenechte se však zmýlit, vyrábí se i luxusní varianty, které připomínají spíš zahradní altánky. Mají různé barvy, případně jsou pruhované, a nechybí jim okna. Typické altánky sice nejsou opatřené bočními stěnami, ale při dešti je praktičtější je mít připevněné. Hodně lidí používá třeba jen dvě boční stěny. Pokud chcete všechny čtyři, určitě v nich musí být okna, aby byl stan prosvětlený.

Nejrychleji postavíte nůžkové zahradní stany

Nejdůležitější při výběru stanu je bezpochyby velikost. Vyrábějí se od malých 3 × 3 až po obrovské 6 × 12, které užijete spíš na svatbách a jiných velkolepých akcích než na letním grilování. Kromě toho byste měli věnovat pozornost i způsobu postavení. Nejjednodušší je to s nůžkovými zahradními párty stany. Skladují se složené v tašce a rozložení je naprosto snadné. Stačí je jen vytáhnout, roztáhnout konstrukci a přivázat plachtu. Nečeká vás žádné složité spojování trubek a přemýšlení, která část kam patří. V nejhorším případě by se nůžkový stan dal rozložit i tehdy, když uvidíte padat z nebe první kapky. Každopádně je ale lepší být připraven a mít stan rozložený už před příchodem prvních hostů. Může jim poskytnout také trochu stínu.

1 Komentář

Napište komentář