Myslete na svou bezpečnost s reflexními prvky

Na svoji bezpečnost bychom měli myslet pokaždé. Nosit helmu, chovat se zodpovědně a podobně. Mnoho lidí už ale nenapadne, že sem patří i nošení reflexní vesty. Přitom mnohdy včasná zpráva o pohybu chodce po silnici může zabránit nehodě. Výhodou je, že si hned nemusíte oblékat celou vestu, ale vystačíte si s menšími reflexními prvky. Jaké to jsou a kdy je použijete?

Svítící ventilky jako funkční a zároveň hezký doplněk

Cestování na kole je s přibývajícími teplotami stále více oblíbené. Svítící ventilky jsou výbornou dekorací s velmi praktickým využitím. Při jízdě se ventilek točí, takže vzniká dojem svítícího kola. To je dobře vidět na vozovce a řidič bude přesně vědět, kde se nacházíte. Jedná se tedy o stylový i bezpečnostní prvek v jednom. Vybírat si můžete z různých barev, jako je žlutá, zelená, fialová, modrá či růžová.

13450177_1038950849514061_8182586922228934325_n

Další drobné detaily

Zřetelných prvků viditelných i při zhoršených světelných podmínkách není nikdy dost. Často může pomoci i drobný detail, jako je odrazka na batohu a na bundě. Snažte se myslet na svoji bezpečnost a vyzkoušejte si, jak dobře jste vidět. Na každé straně byste měli mít minimálně jeden odrazný reflexní prvek o dostatečné velikosti. Čím více, tím lépe. Hlavně pokud se pohybujete po frekventované silnici, nebojte se sáhnout po kombinaci více svítících prvků. Tím, že budete svítit jako vánoční stromeček, rozhodně nic nezkazíte, spíše naopak.

Reflexní vesty pro děti

U dětí, které musí každý den při cestě do školy překonávat nepřehledné úseky poblíž vozovky, vůbec nejsou na škodu reflexní vesty. Díky nim bude dítě vidět i při zhoršené viditelnosti a řidič získá zprávu o tom, že se někdo pohybuje poblíž vozovky o cenných několik sekund dříve. Pokud dítěti nechcete pořizovat přímo vestu, obstarejte mu svítivé přívěsky na batoh. Samozřejmostí by měly být reflexní prvky na oblečení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář