Když lyžovačka, tak ve Francii

Zimní čas je spojený se sněhovou nadílkou, která dává možnost vyvětrat přes léto zahálející lyžařské vybavení.

Naše hory občas bývají k lyžařům poměrně macešské. Ale to není důvod vzdát se pořádné lyžovačky. Lyžování ve Francii uspokojí každého fajnšmekra hor. Sezóna ve Francouzských Alpách trvá od prosince až do konce dubna, ale mnohé oblasti, zvláště ty s ledovci, mají sněhovou pokrývku po celý rok.

Na co se můžeme těšit?

Můžete si vychutnat jízdu na širokých a dlouhých sjezdovkách, je nabízeno špičkové technické zázemí, nepřeberné možnosti ubytování, které je často v těsné blízkosti sjezdovek. Výhodou je možnost zakoupení skipasů. Krom lyžařského vyžití pak jednotlivá střediska nabízejí např. bazény, vířivky, posilovny, solária, masáže, pro každého něco.

Les MŽnuires, Savoie, 73
Les MeŽnuires

Lyžařská střediska

Mezi vyhledávané lokality patří středisko Tignes v Savojských Alpách, které je rájem pro milovníky zimních sportů, ať už lyžování, nebo snowboardingu. Má na 150 km sjezdovek, 47 lanovek a vleků. Celoroční zábavu na sněhu zajistí ledovec Grande Motte.

Oblíbené je též středisko Les Menuires, které dokonale uspokojí milovníky lyžování. Je možné využít 160 km sjezdovek i 28 km běžkařských tratí a 39 vleků i lanovek. V Les Menuires je též rozsáhlý snowpark Les Boyes, pro děti snowtubingová a sáňkařská dráha.

Další oblastí je Les 2 Alpes. I toto místo je protkáno lyžařskými tratěmi, je jich tu 225 km. Navíc je na ledovci Mont de Lans areál pro letní lyžování. Na své si zde přijdou i milovníci freeridu a snowboardingu.

Nejvýše položeným evropským střediskem je Val Thorens. Sjezdaři mohou využít 140 km sjezdovek, 31 vleků a 67 lanovek. Nezapomíná se tu však ani na běžkaře. Žádanou atrakcí je visutá kabinová lanovka na Cime de Caron.

Ve Francii si pobyt užije každý milovník sněhu, a nejen sněhu. Tak ať žije lyžování Francie!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář