Jiný pohled na kávu

O kávě bylo napsáno mnoho odborných článků, které popisují její nežádoucí účinky na lidský organizmus. Ano, káva je škodlivá, a tuto skutečnost bychom měli vzít na vědomí, ale v jakém měřítku máme hovořit o její škodlivosti. Jeden šálek denně je maximum, nebo jak určíme hranici doporučené konzumace! Pokud bychom chtěli přímou odpověď, mohli bychom ji zodpovědět jednoduchým konstatováním. Jestliže nám záleží na našem zdraví, tak jako jedinci sami odhadneme, kdy nám káva neprospívá, a především v jakém množství.

Životní styl a úloha kávy

Lidé pijí kávu od nepaměti. O kávě bychom mohli hovořit jako o společenském nápoji. Zohledníme-li v této diskusi pouze území České republiky, káva nikdy v české domácnosti nechybí. Káva je vyjádřením dobrých společenských vztahů a příjemné atmosféry, ať již mezi přáteli či nejbližší rodinou. Káva se pije především k příležitosti setkávání lidí, kdy si mohou popovídat a vyjádřit ostatním své příjemné zážitky z posledních dnů, nebo naopak strasti, které je nedávno potkaly. Káva nikdy není svědkem slovních roztržek mezi lidmi. Káva nás nerozděluje, ale spíše nás vzájemně usmiřuje a buduje mezi námi dobré přátelské vztahy.

Rozřešení

Pokud Vám rodinný lékař konzumaci kávy přímo nezakáže, jeden šálek kávy denně Vám přispěje k utužování vztahů se známými, přáteli a Vašimi nejbližšími. Nesmíme ale zapomínat, že šálek kávy přispívá rovněž k pohodě na pracovišti, kde utužuje vzájemné vztahy mezi kolegy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář