Jaké výhody nabízí investování do korporátních dluhopisů?

Přemýšlíte nad investováním, ale stále si nejste jisti, který druh investice si vybrat? V současnosti existuje mnoho investičních možností, že není snadné se ve všech vyznat. A to především s ohledem na míru zhodnocení vložených peněz a míru rizika. Některé investice vám tak nezajistí dostatečné zhodnocení investovaných peněz a jiné naopak s sebou přináší vysokou míru rizika. V tomto ohledu vynikají korporátní dluhopisy. Proč si je vybrat?

Zajímavá výše výnosu

Jednou z hlavních výhod korporátních dluhopisů je výše jejich výnosů. Ne nadarmo, tak investice do dluhopisů roste.  Výnos dluhopisů se pohybuje v rozmezí 5–15 %. Ve srovnání se státními dluhopisy ČR, které nabízejí výnos 2,1 %, jde tak o daleko výhodnější investici. Nehledě na to, že aktuální výnos ze státních dluhopisů nepokryje ani inflaci. Také se jeví jako lepší investice než spořicí účty apod.

Ověřitelná míra rizika

Jak již to bývá, tak s vysokým výnosem často bývá spojeno vysoké riziko. Korporátní dluhopisy v podstatě nejsou výjimkou, ale přece jen míra jejich rizika je daleko nižší než u akcií, komodit, kryptoměn apod. Jako nejméně rizikové se jeví zejména dluhopisy s výnosem kolem 5–10 %. Určitě není proto vhodné vybírat dluhopisy s výnosem kolem 15 %, jelikož je velmi pravděpodobné, že nedojde k jejich splacení. Míru rizika lze navíc ověřit prověřením společnosti, do které chcete investovat. V tomto ohledu vám nejvíce pomůže prospekt ČNB a reference dalších investorů.

Pro každého investora

Korporátní dluhopisy se těší velké oblibě také díky tomu, že jsou ideální investiční formou pro téměř každého investora. Investice do dluhopisů je totiž charakteristická svojí jednoduchostí, která nevyžaduje žádné výrazné technické znalosti či nutnost investovat přes nějakou agenturu či zprostředkovatele. Díky ověřitelnosti rizik si s nimi tak snadno poradí i začátečníci, ale nepohrdnou jimi ani zkušení investoři.

Nevíte, kam investovat? Vyzkoušejte firmu Europa Investment Property, která se věnuje nemovitostem a nabízí výnos 7,5 %.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář