Jaké kolo si vybrat do přírody a jaké na silnici?

Jízdní kola se v současnosti dělí na velké množství typů, že vybrat vhodné jízdní kolo nemusí být pro mnoho z nás jednoduchou záležitostí. Možná si říkáte, jako většina lidí, že si pořídíte obyčejné horské kolo, které považujete v podstatě za jedinou kategorii jízdních kol a považujete je za univerzální, ale ani horská kola nejsou vhodná pro všechny terény. Terén je jedním z klíčových faktorů, jež je třeba při výběru nového kola vzít v úvahu.

Horská kola pro náročné terény

Pokud chcete na novém kole sjíždět především náročný terén v přírodě, pak jsou jednoznačně správnou volbou horská kola. Horská kola totiž disponují vlastnostmi, které jízdu v těžkém terénu usnadňují. Jejich výhodou jsou především široké pneumatiky a masivní rám, což umožňuje jízdu v podmáčeném, kamenitém, lesnatém či kopcovitém terénu. Naopak méně vhodná jsou horská jízdní kola při jízdě na silnicích, a to v důsledku masivnější konstrukce. Na silnici je jízda na horských kolech daleko náročnější.

Jaké kolo zvolit na silnice?

Chystáte se většinu času trávit na silnici či na zpevněných komunikacích? V tom případě se poohlédněte po krosových a trekingových kolech. Krosová kola a trekingová kola jsou oproti horským kolům daleko lépe uzpůsobena na jízdu po silnici a zpevněných cestách. Jejich předností je především větší průměr kol, které mají hladší vzorek, čímž vzniká při jízdě menší odpor než při jízdě na horském kole. Pokud tedy budete jezdit po lesních cestách jen minimálně, pak jsou krosová kola a trekingová kola lepší volbou.

Elektrokola pro lenochy

Zauvažovat můžete také nad pořízením elektrokola, jež se mezi lidmi těší stále většímu zájmu. Elektrokola již dávno nejsou určena jen pro starší osoby, ale využití najdou u všech věkových kategorií, a to včetně dětí. Jejich předností je především elektromotor, který kolo pohání. Díky tomu lze s elektrokolem vyrazit na opravdu velké vzdálenosti. Navíc jsou vyráběna ve všech typech jízdních kol.

Při výběru jízdního kola či elektrokola se vždy nezapomeňte obrátit na specializovanou prodejnu kol. Jednou z takových prodejen je MMR E-bike, která má prodejny v Plzni a Praze. Využít můžete například seřízení kola na vlastní postavu, servisu, uskladnění kola, dopravu až k vám domů a mnoho dalšího. Právě teď nabízí výrazné slevy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář