Jak vybírat zahradní domky

Právě teď nastává to správné období, kdy byste si měli promyslet, jak budete trávit léto na zahradě. Pokud ještě nemáte pořízený zahradní domek a uvažujete o jeho koupi, měli byste se zaměřit na pár základních věcí, podle kterých budete vybírat. Kutilové ocení přístřešky na nářadí, děti zase herní domeček se skluzavkou, přátelé posedí u grilu pod stříškou a někteří by si přáli vymazlený domek, který bude designově doplňovat celý prostor.

Jaké účely bude domek plnit?

Na začátku při výběru zahradního domku by si každý měl rozmyslet, na co ho bude používat a jak by měl být velký. Někdo má menší zahradu a potřebuje schovat jenom pár nářadí, motyčku či lehátko na slunění. Pro dalšího může zahradní domek nahrazovat půdu a potřebuje v něm uskladnit kola, kočárek nebo tam přespí příležitostné návštěvy. Rodiče by zase neměli zapomínat na svoje ratolesti a pořídit jim domky pro zábavu. Rozmyslete si proto, jestli nebude výhodnější pořídit si více domků s menšími rozměry, nebo jenom jeden větší pro všechny účely.

Vzhled, nebo parametry

Jestliže máte děti, určitě vybírejte dětské domečky, po kterých touží i ti nejmenší. Mohou si v nich hrát, probouzet svoji fantazii a vy si vedle v klidu můžete vypít kávu. Takové herní domky by měly být vyrobené z kvalitního materiálu, který řádění dětí přežije, a budou se z nich radovat i jejich potomci. Najít je můžete i na www.skluzavky.cz. Když si pořídíte domky na nářadí, myslete na to, co všechno v nich chcete uskladnit. Vevnitř musí být dostatek místa na kotouč či sekačku, hodí se i poličky na drobné nářadí. Dřevěné domky chrání hlavně před nepříznivým počasím a zároveň třeba vlhkou půdou. Pokud dáváte důraz na detail a estetiku, zvolte si raději luxusní domky. Nejenže jsou kvalitní výroby, ale také nabízí příjemné prostředí. Jde už o pevné malé zahradní chatky, které by se velikostí mohly rovnat menšímu bytu.

1 Komentář

Napište komentář