Jak se zbavit zaměstnanců, kteří nepracují tak jak by měli

V dnešní době, kdy je k dispozici více pracovních míst než lidí ochotných pracovat, se často můžete setkat se situací, kdy zaměstnanci na tento stav hřeší a nepracují tak, jak bylo dohodnuto v pracovní smlouvě. Pokud však s takovým zaměstnancem chcete rozvázat pracovní poměr, často to není tak jednoduché, jelikož současné zákony jsou spíše na straně zaměstnanců než zaměstnavatelů.

V případě výpovědí postupujte v souladu se zákoníkem práce

V případě, že se chcete zbavit některého ze zaměstnanců, měli byste postupovat v souladu se zákoníkem práce, včetně dodržení všech předepsaných lhůt, jelikož jakákoli chyba by se vám mohla krutě vymstít v podobě žaloby zaměstnance o neplatnost výpovědi. V případě prohraného sporu byste tak utrpěli nezanedbatelnou finanční újmu v podobě nutnosti doplatit zaměstnanci ušlý výdělek.

Je jasné, že se v takovém případě vyplatí obrátit na odborníka v oblasti pracovního práva, který vám s propouštěním zaměstnanců pomůže. Nejlepší volbou je advokát pracovní právo Praha, který má s problematikou propouštění zaměstnanců bohaté zkušenosti a zajistí pro vás kompletní servis od sepsání výpovědí až po jejich doručení propouštěným zaměstnancům.

Výpověď nechte sepsat odborníka na pracovní právo

Při hledání odborníka rozhodně neuděláte chybu, pokud se se svými problémy obrátíte na advokátní kancelář BOROVEC LEGAL, kterou vlastní advokát pracovní právo – David Borovec. Tato advokátní kancelář se specializuje na pracovněprávní problematiku a zajistí pro vás veškeré dokumenty související s rozvázáním pracovního poměru tak, aby obsahovaly veškeré potřebné náležitosti. Zajistí také, aby byly dodrženy veškeré lhůty spojené s výpovědí, a minimalizuje riziko napadení či rozporování výpovědi z důvodu formálních nedostatků. V případě, že již ke sporu s propuštěným zaměstnancem došlo, bude vás advokátní kancelář BOROVEC LEGAL zastupovat před soudem, a zajistí, aby bylo právo na vaší straně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář