Jak se stát pilotem vrtulníku pro soukromé účely

Stát se pilotem nemusí být jen otázka profesionální dráhy. Stejně tak je i možné se zdokonalovat v řízení letadla ve volném čase. Co je k tomu potřeba a jak se propracovat k získání průkazu?

Například s průkazem soukromého pilota můžete pilotovat jednomotorový pístový typ vrtulníku. Abyste si tento průkaz mohli pořídit, je třeba nejprve složit zkoušku, pro kterou je podmínkou minimální věková hranice 17ti let věku. Kromě toho je také potřeba mít potvrzenou zdravotní způsobilost první třídy. Toto jsou nutné podmínky, které letecká škola požaduje pro připuštění ke zkoušce.

Co předchází skládání zkoušky

Předtím, než se budete moci vydat na skládání zkoušky je třeba složit výcvik. Ten se skládá z teoretické a praktické části. Samotný výcvik trvá zhruba 45 hodin. Teorie je v podstatě s praxí zkombinovaná, nicméně na praktickou část je kladen větší důraz a teorie je více o domácím samostudiu s případným vysvětlováním během konzultací.

Jak se stát pilotem již bylo řečeno. Další otázkou ovšem zůstává kolik takový kurz stojí. Pro představu, teoretická výuka zabere zhruba 100 hodin a její cena se pohybuje kolem 15.000 Kč. Praktická část poté trvá asi 45 hodin letu a její cena je zhruba 330 000. Dohromady je vhodné počítat zhruba se 350 000 Kč na celý kurz.

Po získání průkazu lze skládat jeho další rozšiřování, například akrobatické lety nebo povolení pro noční létání. Zde je však vždy potřeba mít nalétán určitý počet hodin předem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář