Jak na ozvučení přednášky? Špičkový zvuk je věda

Kvalitní zvuk je polovina zážitku. Tedy alespoň případě přednášek a konferencí. Pokud dobrého zážitku chcete dosáhnout, vsaďte na špičkové ozvučení.

Kvalitní ozvučení školení, přednášky, konference nebo prezentace. To je důležitý bod, který může vyšvihnout dobrý pocit přítomných na vysokou úroveň. Zvuk je totiž absolutní základ. A pokud ho podceníte, může celá akce skončit fiaskem.

Špičkový zvuk

Než začnete o nějaké akci vůbec přemýšlet, myslete na kvalitní ozvučení místnosti. Kvůli moderním technologiím, kdy může jako zdroj signálu posloužit tablet, smartphone nebo DVD přehrávač, je potřeba zvolit vhodný mixážní pult. Dávejte pozor hlavně na to, aby měl dostatek vstupů pro mikrofony.

Důležitou součástí celé ozvučovací soustavy je zesilovač, tedy reprosoustavy. Ty je možné nainstalovat dvěma způsoby. Prvním je instalace reprosoustav uchycených na konzole. Nebudou tak překážet a zároveň zajistí dobré ozvučení celé místnosti. Druhý způsob sází na síť reprosoustav připojovaných podle požadovaného výkonu. Tato síť nabízí nejlepší pokryti a dobrý zvuk po celé místnosti.

Obejdete se i bez drahých vymožeností

Na firemních poradách a některých přednáškách ale kvalitu zvuku nemusíte hnát až do takového extrému. Abyste dosáhli dobrého zvuku, nebudete k tomu potřebovat mixážní pult a další prvky nutné k jeho používání. To nejdůležitější totiž začíná už v samotné místnosti.

Podstatná je především akustika. Akustiku místnosti tvoří nejen rozložení stěn, ale i jejich obsah. Pro zlepšení akustiky je tedy můžete potáhnout akustickou pěnou. To ale není vhodné řešení pro velké sály nebo třídy ve školách. Tam se tedy tento problém řeší jinak.

Pokud chcete i vy kvalitní ozvučení, můžete se obrátit na společnost AVTG. Ta zajišťuje ozvučení Praha, ale i v přilehlém okolí. Poskytuje tlumočnickou techniku a nabízí i služby v oblasti videokonferencí a konferenčních systémů. Pokud tedy chcete sestavit optimální balíček, který vám pomůže pořádat konference ve špičkové audiovizuální kvalitě, pak víte, na koho se obrátit.