Jak manipulovat s europaletami? Pořiďte si paletový vozík!

Na manipulaci s paletami si obstarejte paletový vozík

Pustili jste se do podnikání, zařídili skladové prostory a zbývá vám vybrat vhodný nástroj pro manipulaci s materiálem naskládaným na euro paletách nebo bednách? Netřeba vymýšlet kolo. Pro tyto účely je ideální paletový vozík (slangově paleťák). Co byste o něm měli vědět a jak se zorientovat v nabídce?

Základní informace o paletových vozících

Standardní nosnost většiny nízkozdvižných paletových vozíků, které se využívají ve skladech a skladových areálech, je 2000 kg. Standardní délka nosných vidlic je 1150 mm, ale k mání jsou také typy s delšími nosnými vidlicemi pro přepravu prodloužených palet. Sortiment paletových vozíků však čítá i kompaktní varianty s kratšími nosnými vidlicemi. Tyto paletové vozíky jsou vhodné do stísněných prostor.

Paletové vozíky lze rozdělit na ty, které jsou poháněné lidskou silou, a na elektricky poháněné.

Vozíky poháněné lidskou silou se ovládají páčkami hydrauliky na tažné ojí. Zdvih vidlic zajišťuje pumpování hydraulické kapaliny do válce. V poloze pro spuštění vytlačí kapalinu zpět hmotnost nákladu.

V případě elektricky poháněného paletového vozíku pohání pojezd i hydraulické čerpadlo elektromotor. Energii zajišťují integrované akumulátory. Díky elektromotoru je možná manipulace s těžším nákladem. Některé vozíky dokonce disponují plošinou pro převážení obsluhy.

Nová i bazarová manipulační technika od SEMAT HB

Stále si nevíte rady s výběrem? Obraťte se na odborníky z firmy SEMAT HB s.r.o., která se zabývá prodejem nových i bazarových paletových vozíků a další manipulační techniky.

SEMAT HB nabízí paletové vozíky ve standardním provedení a s vybavením. Pro zájemce jsou k mání varianty s rychlozdvihem nebo zabudovanou váhou. V některých typech provozů (např. v potravinářském, chemickém, farmaceutickém nebo vlhkém) zase nachází uplatnění nerezové paletové vozíky.

Ať už si nakonec pořídíte nový paleťák nebo paletový vozík bazar, SEMAT HB se postará také o veškerý případný servis. Více se dozvíte na www.semathb.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář