Dlouhodobé investování peněz do drahých kovů se stále vyplatí

Máte ušetřeno větší množství finančních prostředků a rádi byste je nějakým způsobem investovali? Pokud jste se rozhodli pro dlouhodobé uložení prostředků s tím, že si uchovají hodnotu, vsaďte na drahé kovy. Ty jsou stále v tomto ohledu výbornou volbou. Krátkodobé investování do nich se příliš nevyplatí, jelikož cena zlata, stříbra a jiných kovů v krátkodobém horizontu vcelku rychle klesá a stoupá. My se zaměříme na dlouhodobější investice tohoto typu.

Zlato, stříbro případně jiný drahý kov?

Mnozí lidé neznalí investičního prostředí si myslí, že je jedno, zdali investují do zlata, stříbra nebo jiného drahého kovu. Jestliže chcete peníze dlouhodobě uložit s tím, že jejich hodnota se nebude nijak výrazně měnit, pak se vyplatí investiční zlato. Na hodnotu zlata nemá vliv skoro nic, a to ani události typu ekonomického rázu nebo vojenské konflikty. Naopak stříbro je drahým kovem budoucnosti. Počítá se s ním třeba v automobilovém průmyslu. Alternativní pohony, mezi které patří i baterie, si vyžadují jeho přítomnost. Obecně se tedy předpokládá, že jeho cena v budoucnosti poroste.

V jaké podobě drahé kovy nakupovat?

Na trhu jsou investiční stříbro a zlato k dispozici v různých podobách. Určitě zapomeňte na takzvané papírové zlato a podobné alternativy. Volte skutečný kov. Ten je k dispozici v mnoha podobách. Ve větším lze kupovat v cihlách, nicméně není problém vybírat také investiční zlaté slitky. Výbornou volbou jsou i nejrůznější pamětní mince, které mají vyražené originální motivy.

Nakupujte drahé kovy u specialisty

Jestliže hodláte vsadit na jistotu, nakupte si drahé kovy na AuPortal s.r.o. Tato společnost působící na trhu již řadu let spolupracuje s těmi nejznámějšími a nejspolehlivějšími dodavateli. Jsou jimi kupříkladu ČNB, Heraeus Hanau Münze Österreich, Perth Mint a ostatní. Vybrat si přímo online můžete drahé kovy v mnoha podobách.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář